Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Colitis chronica a śluz z krwią w stolcu


Gość mamaoli

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,mam znowu problem.W tamtym roku po clindamycinie zaczelam sie wyprozniac sluzem z krwia,doktor kazal mi jesc probiotyki i enterol,jednak nie bylo poprawy wiec przeprowadzil kolonoskopie,gdzie jelito bylo przekrwione i zatarty rysunek naczyniowy,z pobranych wycinkow wyszlo colitis chronica m-43000.Powiedzial ze to nie jest wzjg,ale przepisal sulfasalazyne na 6 mcy,zdarzal sie jeszcze wtedy sluz w kale.po jakims czasie doszlo uczucie ssania w zoladku,gdy tak ssalo,to wtedy przy ruszaniu brzuchem bardzo sie przelewalo po lewej stronie brzucha po zebrem,zrobilam badanie z krwi na helikobakter wyszlo cos ok.7,zapisano mi antybiotyki,po ktorych wszystko z jelitem sie uspokoilo,tak bylo przez 6 mcy.Potem zaczela sie pojawiac sama krew w stolcu,lekarka stwierdzila ze to hemoroidy i przepisala czopki posterisan h,ale chcialam by przeprowadzono jeszcze rektoskopie,poniewaz juz jestem przewrazliwiona na punkcie jelita.Rektoskopia wyszla bardzo dobrze,lekarz powiedzial ze wszystko jest czysciutko,jedynie 2 male zylaki sa.Uspokoilam sie bardzo,lecz pokoj dlugo nie trwal.Po 3 dniach od rektoskopii,znowu zaczelam sie wyprozniac sluzem z krwia,znowu do gastrologa,ten chcial wykonac kolonoskopie szybko,bo powiedzial ze pozniej zmiany sie zalecza i znowu nie bedziemy wiedziec na czym stoimy,wiec za dwa dni juz ja mialam wykonana,wyszlo ze w odbytnicy i esicy jelito przekrwione,dalej jelito czyste,ale tez napisal ze sa zylak odbytu,no i wycinki:wyniki takie jak poprzednio colitis chronica i nic wiecej.Kazal znowu brac sulfasalazyne,po trzech dniach juz bylo wszystko ok.no i dzisiaj znow,przed stolcem wylecial sam sluz podbarwiony krwia!Juz mam tego tak dosyc,czy tak moze tez sie objawiac colitis chronica,czy te objawy sa tylko zarezerwowane dla wzjg?Co tam sie w koncu dzieje?Martwie sie ze to jest wzjg,moze jakis poczatek tej choroby.Co do zoladka dalej mnie ssie,i wtedy bardzo mi sie przelewa tam woda jakas poprostu bardzo chlupie,zrobilam badanie kontrolne na helikobakter z kalu i wyszlo negatywnie,juz nie wiem co sie dzieje z tym jelitem,dodam ze brzuch mnie nie boli.stolce normalnej konsystencji,tylko ze z ta trescia patologiczna.Bardzo prosze o pomoc.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak Pani opisuje właśnie mogą występować w przewlekłym zapaleniu jelita grubego. Nie musi to być WZJG, aby takie objawy jak Pani opisuje występowały. Czasami nawet z niewidomych przyczyn może dochodzić do zaostrzenia stanu zapalnego co przejawia się wydzieliną śluzowo-krwistą. Trzeba być pod stałą kontrolą gastroenterologa i spełniać jego zalecenia. Co do problemów z żołądkiem, aby dokładnie je zdiagnozować należałoby wykonać gastroskopię. O tym musi jednak zadecydować gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×