Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydłużona pętla esicy i kątnica położona nisko w miednicy


Gość jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pewien problem z żołądkiem/jelitami. Na początku zaczęło się od biegunki, codziennie ponad 10razy w wc, pojawiała się krew w kale. Ostre bule brzucha przez cały dzien, pod wieczór brzuch miałem napompowany jak balon - ledwie wytrzymywałem naprężenie wewnątrz. Badania: krwi, pasożytów, beztlenowców, usg brzucha, tarczyca - w porządku!! Przez 2miesiace straciłem na wadze ok 12kg z wagi 75kg Po 2,5 miesiącach (w tym momencie) wszystko wróciło do normy (apetyt, raz dziennie wc, brak krwi) bule brzucha ustąpiły. Oczywiście w miedzy czasie wizyty u lekarzy i branie leków. W tym tygodniu miałem badanie *wirtualna kolonoskopia* i oto wyniki: *Badanie CT wirtualnej kolonoskopii wykonano po podaniu powietrza per rectum , do oceny wykorzystano rekonstrucje 3D do wirtualnej endoskopii. Jelito grube drozne, bez patologicznych zwezeń. Wydłuzona petla esicy, katnica polożona nisko w miednicy małej. Dyskretne zgrubienia ściany jelita grubego we wstepnicy 2 do 4 mm . Otaczajace tkanka tłuszczowa bez zmian.Sciany jelita grubego poza tym o gładkich zarysach. Liczne rozsiane wezły chłonne w kresce. Obraz CT może zależeć od procesu zapalnego jelita grubego z powiekszeniem wezłow chłonnych kreski, w róznicowaniu lymphoma. Wskazana ocena w kolonoskopii.* Teraz czekam na kolonoskopię i gastroskopię tradycyjną ale to jeszcze 2miesiące (nasza służba zdrowia!!!), a z gastrologiem jestem umówiony dopiero za tydzień (służba zdrowia!!!) Proszę o komentarz do wyniku kolonoskopii i określenia co to może być i z jakiego powodu się pojawiło?? Pozdrawiam i dziękuje za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 26lat Ojciec od paru lat ma problemy z jelitem. Rak został wykluczony i postawiono na zespół jelita drażliwego. Chciałbym nadmienić, że zacząłem chodzić na siłownie od 3miesięcy tz. dieta bogata w białko i węglowodany, odstawiony alkohol i niezdrowe potrawy. Jadłem duze ilosci kurczaka, mięsa czerwonego itp, ryzu, warzyw i odzywki białkowe. Dzień zaczynałem od płatków owsianych z mlekiem i do tego koktajl: mleko + białko, w ciągu dnia częste posiłki-małe porcję na wieczór białko.trening 3 razy w tygodniu. Szczerze nie wiem czy to był powód, chciałbym poinformować. Jedni lekarze mówili, ze to od tego - mój organizm nie wytrzymał takiej porcji dostarczanej energii zaś drudzy, że to nie ma żadnego wpływu tylko stres (a taki jest - praca!). Przez ten okres treningów i diety czułem się świetnie tz. dużo energii,samopoczucie super plus to, ze było widać efekty! Sięgajac pamięcia w przeszłość zawsze miałem problemy z brzuchem. Zjadłem coś i musiałem iść to toalety, ale wszytko mieściło się w normie (tz mojej normie), ale nigdy nie miałem czegoś takiego. W tym momencie wydalany kał jest w cząstkach po ok 3cm, wcześnie był porozrywany na strzępy i nie ukrywam, że zapach jest okropny za każdym razem! No i gazy towarzyszące wypróżnianiu. Pozdrawiam Czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wobec powyższych informacji cokolwiek poradzić. Myślę, że zwłoka w wykonaniu tradycyjnej kolonoskopii nie ma w Pana przypadku znaczenia. Natomiast musi Pan to badanie zrobić. Dlaczego zrobił Pan wirtulaną kolonskopię, a nie tradycyjną? Nie poleca się tego badania, jako że i naświetla się chorego bardzo duża dawką promieniowania i w ponad połowie przypadków i tak potrzebne jest powtórzenie badania typowym endoskopem. Poza tym przygotowanie jelita do obydwu badań jest takie samo i jak Pan już wie dość uciązliwe dla chorego. Powiem, że nie rozumiem wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór tego badania był spowodowany tylko i wyłącznie CZASEM. Na tradycyjną kolonoskopię będę czekał łącznie 2,5miesiąca - takie terminy są w szpitalu i tego nie przyspieszę niestety! Myślałem, że to badanie powie coś więcej i będzie można zacząć leczyć, a nie czekać z założonymi rękoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×