Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w podbrzuszu, na plecach, prawej nodze i prawym jądrze


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o zapoznanie się z tym przydługawym przypadkiem. Mam 30 lat. W ubiegłym roku pod wpływem dużego stresu zaczął mnie boleć brzuch w dole po lewej stronie. Ból, a raczej kłucie było tak bardzo silne, że pojawiały mi się *gwiazdki* przed oczami. Ból też wysteował w dole pleców po lewej stronie. Szczególnie ból się pojawiał jak zjadłem obfity posiłek. Stolce miałem luźne. Do WC chodziłem 1 x dziennie. Po ok. 2 tygodniach (okolice kwietnia 2009) poszedłem do lekarza. Zrobiłem serię badań: - dosyć robudowana morfologia + próby wątrobowe i trzustkowe + mocz + ob + crp - wyniki bardzo dobre. - usg jamy brzusznej - narzady bez zmian. - rtg kręgosłupa lędźwiowego (na zdjęciu też widać kręgosłup krzyżowy) - zniesiona fizjologiczna lordoza + skolioza. Moje stolce się rozluźniły były papkowate. Robiłem też test na pasożyty (wyniki ujemne) i test na krew utajoną (wynik ujemny). W końcu sierpnia miałem kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Wynik - jelito bez zmian, poza esicą, która jest cała w zrostach. W wieku niemowlęcym miałem operację na jelitach.. Końcem ubiegłego roku zacząłem odczuwać także dyskomfort w lewym nadżebrzu. Uczucie lekkiego ucisku i mdłości, ale tylko w lewym nadbrzuszu. Dodam też, że wszystkie bóle znikały lub się nie powiększały jak uciskałem bolące miejsca. W styczniu tego roku zaczęło mnie boleć prawe jądro, co dziwne nie bolało mnie jak je dotykałem i badałem, ale np jak szedłem lub samo od siebie. Poszedłem do urologa i nie stwierdził, żadnych zmian na jądrach. Określił to, że mam tkliwe jądra. Wtedy nie odczuwałem bólu podczas orgazmu. Sperma miała normalny kolor. Jądra się potem uspokoiły, pozostało jedynie kłucie od czasu do czasu w dole brzucha po lewej stronie i czasem dyskomfort w lewym nadżebrzu. Nadmienię również, że jedzenie oraz ilość nie ma zazwyczaj wpływu na moje dolegliwości. Jakieś 4 tygodnie bylem bardzo podniecony co jednak nie zakończyło się orgazmem. Wcześniej orgazm miałem ok tydzień od tego podniecenia. Wtedy zaczęło mnie boleć prawe jądro. Po orgazmie ból ten się zmniejszał. Czytałem, że pod wpływem dużego ciśnienia może wysteować ból najądrzy. Ale od tego czasu dosyć często czuję dyskomfortw mosznie tak jakby mnie ciągle bolały jądra. Jak je dotykałem to ból nie występował. Ale dotykam je bardzo często nawet kilka lub kilkanaście razy na dzień i sprawdzam czy coś na nich nie urosło. Wiem, że ten ból, który mam właśnie t może być jakaś neuralgia lub ból wyśtępujący od ciągłego dotykania jąder. Ale od jakichś 4 tygodni boli mnie też na dole kręgosłupa, w kości biodrowej i prawa noga. Czasem mi coś skacze jak idę w kości biodrowej. Około miesiąca temu robiłem kontrolnie badanie krwi. OB miałem 2, crp ujemne, test waler rosa ujemny, ASO - dobre, próby wątrobowe i trzustkowe dobre, mocz dobry. Poniżej zamieszczam kilka pytań i bardzo proszę o odpowiedzi: - Czy przy dobrej morfologii i kolonoskopii w ub. roku, usg jamy brzusznej we wrześniu ub. roku, rtg kręgosłupa w kwietniu ub. roku i usg jąder w styczniu tego roku moje objawy (ból jąder, nogi, kręgosłupa, w dole pleców) mogą sugerować nowotwór/nowotwór przerzutowy w dole brzucha (np. na jądrach czy kościach)? Jak się położę to mnie raczej nic nie boli, mogę bez problemu spać. - Czy od stycznia mogła się rozwinąć jakaś zmiana nowotworowa jąder? - W przypadku raka jąder może nie być żadnych guzów na jądrach? - Ten ból kręgosłupa nie jest ciągły, nie jest kłujący ani uciskowy. Czasem np przy podnoszeniu czegoś jak kogoś tzw sieknie to ja takie coś czuję prawie cały czas. Czasem jak założę prawą nogę na lewą, ale w ten sposób, że prawa noga jest o 90 stopni względem do lewej (prawa położona jest na lewym kolanie) to po jakimś czasie czuję jak zaczyna mnie boleć w kolanie i kości udowej i poniżej kolana. Co to może być? - Czy pomimo moich wyników badań, które są dobre (poza rtg kreosłupa - zniesiona lordoza i skolioza) można mieć chorobę nowotworową? - Czy nerwica (co pewnie mam, potrafie sobie wmówic wiele chorób), może dawać takie objawy?? Dziękuję za doczytanie do końca mojego wątku. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego mam podobne objawy bóle zaczynają się albo jak długo nie ma sexu albo jak jest go za dużo np.2-3 razy dziennie. Nie wiem gdzie jest źródło tego bólu ale najbardziej boli brzuch okolice pempka aż do jąder promieniuje na plecy. Ból jest na tyle mocny że leki dostępne bez recepty niewiele pomagają. Zwykle bóle te trwają kilka godzin czasem do 2 dni. Mam to już dobre kilka lat nie byłem z tym jeszcze u lekarza. Co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy i wykryto u mnie obustronny guz jąder, sprawy posuneły się szybko po 2 dniach usunięto mi dwa jadra czekam na dalsze winiki i się boję co bedzie dalej czy bedę żył mam 30 lat żone i jedno dziecko dla nich chce żyć ale czy dam rade wszystko przejsc chemioterapia, przeżuty i pełno badań muszę brać testosteron bo sam nie progukuje jestem bardzo słaby i wszystko mnie boli :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×