Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Renata

Piersi z rozsianymi zmianami dysplastycznymi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Renata
Ostatnio byłam na badaniu usg piersi otrzymalam taki opis badania ale nic z niego nie potrafię zrozumieć : *Piersi tłuszczowo-gruczołowe z rozsianymi zmianami dysplastycznymi niewielkiego stopnia nasilenia bez zmian ogniskowych w usg.Doły pachwowe bez podejrzanych węzłów chłonnych.* Lekarz mówił że to nic poważnego ale ja jeszcze bym chciała zasięgnąć porady innego specjalisty dlatego proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Tłuszczowo-gruczołowe utkanie jest stanem prawidłowym. Dysplazja to nieprawidłowy wygląd komórek. W zasadzie może się to cofnąć. Można zrobić za jakiś czas powtórne badania i zobaczyć czy nastąpiła jakaś zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość elka2963
W 2008-07-29 miałam robioną mammografię -piersi z przewagą tkanki gruczołowej. obustronnie rozsiane zmiany mastopatyczne o nie wielkim stopniu nasilenia.wskazne badanie usg które pokazało ze zmian nie znaleziono. a usg z 20010.04.06 pokazało zmiany o typie zwyrodnienia włoknisto-torbielowatego, szczególnie w PP obustronne obszary hypoechogeniczne zwłóknienia włóknistego , największy 4,7mmm , 6,2 pozostałe torbiele proste drobne 3-4mm.zaznaczam ze jestem bardzo obciązona genetycznieMojej mamie wykryto raka piersi , moja siostra od roku ma raka tarczycyi mój brat od 9 lat walczy tez z rakiem tarczycy. Moje badanie usg tarczycy tez tam cos wykazałoCo ja mam robic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.