Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasia

Wysoki ALAT, próby wątrobowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia
Witam! Jestem dwa miesiące po porodzie. W czasie ciąży stwierdzono u mnie nieznacznie podwyższone wartości Alat i Aspat. Lekarz zalecił Essentiale forte i dietę wątrobową. Potem wartości te były cały czas w normie. Niestety dwa dni po porodzie wzrosły (ASPAT=52,8 U/L, ALAT=28,3U/l, bilirubina całkowita=5,48 umol/L), a obecnie ALAT = 101 u/l, a ASPAT = 56. Co może być tego przyczyną? Czy to może być wirusowe zapalenie wątroby typu c?Dodam, że przez 4 miesiące ciąży przyjmowałam dupfaston. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
A czy wykonała Pani usg jamy brzusznej? Za opłatą można wykonać badanie na HCV i HBV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
USG nie wykonałam,ale może najwyższy czas. Natomiast HBV ujemny. Przeraża mnie fakt, że mogę mieć wirusa HCV głównie ze względu na moje dziecko, które mogłam zarazić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Po dwutygodniowej diecie i zażywaniu Esentaile apat 27 u/l, alat 36 u/l, bilirubina całkowita 15,4 umol/l, GGTP 17,4u/l, natomiast znacznie podwyższona fosfataza zasadowa - 147 u/l. HBV i HCV ujemne. Skąd takie wysokie wartości fosfotazy? Co mam robić dalej? Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Witam! Proszę o odpowiedź, o czym mogą świadczyć podwyższone wartości fosfotazy zasadowej? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Chirurg
mam problem robilam wyniki i okazalo sie ze ALAT 99,50 BILIRUBINA CALKOWITA1,54 GLUKOZA 6,50 117,00 Czy oznacza to cos powznego bardzo prosze o odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aska
maz ma ALT 62 Przeciw ciala anty 0.1 Ponizej 10-niebezpieczny poziom przeciwcial 10-100-niski poziom przeciwcial powyzej100-wysoki poziom przeciwcial przeciwciala anty HCV-ujemny co tw wyniki oznaczaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.