Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guski tarczycy o charakterze gruczolaka


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace guzkow o charakterze gruczolaka. Moja dziewczyna byla na badaniech usg i wykryto u niej guzki na prawie calym prawym placie tarczycy. Wyniki badania krwi wyszly w porzadku. Chcialem sie zapytac jakie sa metody leczenia tej choroby? Czy konieczna bedzie operacja czy jest mozliwosc leczenia lekami? Winik badania: Tarczyca niesymetryczna - powiekszony prawy plat uciska tchawice i przemieszcza ja na lewa strone. Prawy plat niemal w calosci wypelniony jest zmiana guzkowa, dobrze ograniczona, o wymiarach 52 na 24 mm najpewniej o charakterze gruczolaka. Plat lewy o regularnych obrysach i jednorodnym echogramie bez zmian ogniskowych. Cieśń - 3mm , plat prawy -28-24-28 mm, plat lewy 11-13-35 mm, objetosc gruczolu okolo 25 ml, okoliczne wezly chlonne szyi niezmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guz jaki jest opisywany w USG tarczycy jest bardzo duży. Widoczne są objawy ucisku tego guza na sąsiadujące struktury anatomiczne (tchawica uciśnięta i przemieszczona na drugą stronę). Niestety, ale to już są wskazania do leczenia operacyjnego. Leki raczej już tu nic nie pomogą. Jednak decyzję o dalszym postępowaniu w tym przypadku musi podjąć endokrynolog. To on kwalifikuje do zabiegu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykryto u mnie tarczycę,Płat prawy *15mm *32mm Płat lewy*14 mm*14mm*33mm Węzina prawidłowa,obydwa płaty tarczycy normoechogeniczne nie powiększone.W prawym płacie2 zmiany ogniskowe -gruczolak 3 mm i torbiel 2 mm ,w lewym płacie gruczolak 9 mm.Zwapnienia nie widoczne Węzły chłonne nie powiększone.Czekam na umówioną wizytę ale niestety to długo potrwa czy mógłby pan mi wyjaśnić co oznacza opis powyżej,z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×