Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość sylwia

Szwy wystające z blizny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sylwia
1.5 roku temu miałam cięcie cesarskie i dziś zauwazyłam, że z blizny pooperacyjnej wystają mi 2 końcówki żyłkowatej przezroczystej nici chirurgicznej (na długość ok. 1 mm). Nie przypomimnam sobie, abym je wcześniej widziała, ale być może blizna wygładza się jeszcze i spłaszcza i dopiero teraz wyszły te nici. Czy jest możliwe, że nie było ich wczesniej, a organizm sam pozbywa się w ten sposób ciała obcego, usuwając go w miejcu tamtego rozcięcia? Co powinnam zrobić? Czytałam tu, że te nici nie stanowią zagrożenia pod względem zakażeniowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Nie powinno być z tymi nićmi żadnego problemu. Nici takie mają bardzo długi okres wchłaniania i możliwe, że jeszcze nie zostały całkowicie rozpuszczone. Najlepiej z tym problemem udać się do Poradni Chirurgii Ogólnej. Tam zapewne chirurg przytnie krótko te nici, które schowają się pod skórą i tam naturalnie zostaną wchłonięte. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.