Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to chłoniak, ziarnica?


Gość kupis

Rekomendowane odpowiedzi

Hey mam 21 lat i mały problem.mianowicie ok 1 mies temu byłem chory chyba przez tydzien.bolało mnie bardzo gardło ,katar,dreszcze itp. po 5 dniach tej choroby wyczułem u siebie pod pachami wezły chłonne a wczesniej ich niemiałem.pod lewa pacha 1 wezeł ok 0,7 ,przesuwlany wzgledem podłoza i skury ,nie twardy. a pod prawa 2 mniejsze wezły takie same jak pod pacha lewa.poszedłem do lekarza dostałem leki. minoł 1 mies a te wezły dalej sa tak jak były. dodam ze temperatura ciała wacha mi sie w ciagu dnia od 36,3 do 37 np z rana 36,6 , o 12 godz 36,7 potem o 15 36,8 .teraz nastepne mianopwicie pocenie w nocy...chodzi o to ze kilka mies temu miałem w nocy takie dziwne udezenia goraca ze 4 noce pod rzad lub niekiedy sie lekko spociłem ale to lekko .dodam ze lubie spac przykryty po uszy.potem wszystko było narmalnie a 3 dni temu obudziłem sie w nocy tak ok 2 a podkoszulka była dosc wilgotna razem z poduszka ale co do podkoszulki to była wilgotna tylko na plecach w górnej jej czesci a pod pachami nie...zdazyło sie tak 2 razy pod rzad dodam ze wtedy chyba tez byłem dosc przykryty ale niewiem czy wszystko mozna zganiac na to... na wadze raczej nietrace chociaz waga wacha mi sie od 70 do 67. a od 1 tygodnia mam lekki katar ktory mnie denerwuje.czyli co te wezły sa od tego przeziebienia czy to moze chłonniak jakis ??? poprosze o porade. aha jeszcze jedno... od zeba oderwała mi sie plaba i mi dosc spuchło pod tym zebem,bolał mnie itp. poszłem do dentysty przepisał antybiotyk itp. niekiedy czuje ze ból podchodzi mi pod w strone ucha ale to taki dziwny ból a najgorsze jest to ze mam teperature 37,1. od czego ta temperatura?? od tego stanu zapalnego czy moze łaczyc to z wezłami?? prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura w normie, z zachowanym rytmem dobowym, węzły nie są duże, przy chorobie rozrostowej krwi pocenie się jest znaczne (zmieniałbyś koszulkę). Dodatkowo przebyte zakażenie upewnia że powiększenie węzłów pochodzi od reakcji zapalnej. Węzły zmniejszają się do 7 tygodni od antybiotyku, lub mogą pozostawać takie same, tzn. nie zmniejszać się. Jedynie znaczne powiększenie węzłów może być niepokojące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×