Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marzena

Ból piersi, objawy kojarzą się z pieczeniem jak po poparzeniu pokrzywą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena
Od kilku dni bardzo bolą mnie piersi.Ból koncentruje sie najbardziej w okolicy sutka, brodawki. Nigdzie sie nie uderzyłam, nie mam żadnych widocznych zmian, zgrubień, pękniec, wycieków.Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to,ze ostatnio troche przytyłam,piersi sie powiększyłay a ja przez jakis czas chodziłam w przyciasnawych stanikach.Od kilku dni chodze bez, ale to nic nie pomogło.Tabletki przeciwbólowe nic nie dają, czasami ból wywoływany jest nawet przez dotyk koszulki, o którą ocierają sie piersi*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
W takim wypadku najlepiej udać się do lekarza i ewentualnie zrobić badanie usg sutka. Może to poprostu wskutek otarcia mechanicznego (np. ręcznikiem). Jednak lepiej zrobić kontrolne badania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natka
Od ponad tygodnia odczuwam bol w jednej piersi ktory pojawia sie kilka razy na dzien ,kazdy trwa zaledwie kilka sekund. poczatkowo wydawalo mi sie ze jest to podraznienie mechaniczne ale tabletki nie pomagaja i to nie przechodzi, pani doktor kazala mi sie faszerowac tabletkami przeciwbolowymi I wrocic do lekarza po 3-4 tygodniach jesli nie pomogaJak dla mnie jest to tylko ukrywanie bolu ktory w tym przypadku jest silniejszy od tabletek. Bol czuje w centralnej czesci piersi i mam wrazenie jakby ktos mi przylozyl zelazko - okropny bol. jednej nocy budzilam sie kilka *dobrych* razy. co robic? prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Na pewno dobrze by było w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Może to jakiś stan zapalny gruczołu sutkowego. Może konieczne okaże się wykonanie np. USG gruczołu sutkowego. O tym wszystkim zadecyduje ginekolog po bezpośrednim badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ala
witam ja mam bardzo podobny problem mam 21 lat znalazłam na swojej piersi guzki udałam sie do ginekologa i onkologa i stwierdzono dysplazje. miało to wszystko przejść ale jest jeszcze gorzej guzki zgineły ale pierś sie znacznie powiekszyła, strasznie swędzi, rwie, a przy dotyku strasznie piecze. czy wie ktoś co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość asia
mnie tez boli wcześniej nie można było ich dotknąć na lewej stronie bo od strony serca u mnie jest nie mogę lezec i to przy sutku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aga
Jeśli pierś jest do tego opuchnięta to może być objaw stanu zapalnego. Mam mastopatię (liczne torbiele). Jakiś czas temu jedna z torbieli pękła - rozlała się krew i wytworzył się stan zapalny. Bardzo duży obrzęk, piękący ból, gorączka do 39 stopni - nie przespałam pół nocy. Rano ginekolog - antybiotyk, okłady z Altacetu. Temperatura utrzymywała się przez 3 dni. Po 4 dniach do kontroli - lekarz stwierdził że to mu się nie podoba - skierowanie na USG na Cito!!! Na USG lekarz stwierdził mastopatię. Tel do ginekologa - strachu co nie miara bo kazał mi przyjechać do siebie bo musi mi wyspisać dalej antybiotyk i skierowanie na onkologię..... Nogi się pode mną ugięły... Onkolog oczywiście prywatnie bardzo miły lekarz (bo prywatnie) - wszystko jest ok taka już moja uroda i kontrolne USG co pół roku. Od półtora roku jest spokój - ale lepiej dmuchać na zimne i kontrolować swój stan zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kinga
Witam!mi też już cały tydzień dokuczają piersi,a ból coraz bardziej się nasila.Już nie mam pojęcia co to może być,bo z tego wszystkiego myślałam,że to może być ciąża ale wykonałam 3 testy i wyszły negatywne,a jutro zrobię jeszcze 4 dla pewności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość xyz
Mam dokładnie taki sam problem od paru dni pieczą mnie piersi obecnie najbardziej prawa. Nie są jakoś bardziej wrażliwe na dotyk jedynie jak mocniej dotykam to odczuwam ból w dole piersi. Również są takie momenty kiedy przeszkadza mi koszulka czy sweter. Zaczęło się od bólu pod piersiami, który odczuwałam również pod pachami w okolicach żeber, łopatek a także mostku pomiędzy piersiami obecnie jednak ból w tamtych miejscach odczuwam głównie w momencie dotykania ich no a pieczenie w piersiach i ból w mostu pozostało nawet gdy nie dotykam. Mam duszności ogólnie jestem osłabiona, bardziej zmęczona odczuwam także ból w plecach. Nigdy nie współżyłam z mężczyzną choć parę razy byłam blisko z chłopakiem ale nigdy nie aż tak blisko a mimo to tez zastanawiałam się nad ciąża ale to raczej nie możliwe. Nie ukrywam, ze bardzo się denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.