Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniszczona wątroba po uderzeniu


Gość Antonina

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż uległ wypadkowi i uderzył się w brzuch w skutek czego wątroba została *rozsiana w drobny mak* - jak oznajmił lekarz. Reszta ciała jest nie uszkodzona i wszystkie narządy sprawne. Od razu został zrobiony zabieg operacyjny i założyli mu packing na wątrobie, ponieważ mąż strasznie krwawił. Dawali mu znikome szanse ale po 48h po ponownym otwarciu okazało się, że nie ma tak wielkiego krwawienia i chusty wyciągnięto i zaszyto brzuch. Minęła jedna doba od operacji. Powiedzieli, że nie mogą już więcej zrobić, a przewożenie go nie wchodzi w grę. Czy na pewno nie mogę nic zrobić? Czy wie Pan może jakie są rokowania w takiej sytuacji? Słyszę tylko, że trzeba czekać i się modlić. Co może się jeszcze zdarzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na pewno nie mogę nic zrobić? - nie odpowiem na to pytanie nie znając szczegółów klinicznych, w tej sprawie należy rozmawiać z lekarzami prowadzącymi, skoro tak mówią to na pewno sytuacja jest bardzo poważna Czy wie Pan może jakie są rokowania w takiej sytuacji? - jeśli pacjent nie nadaje się do transportu to rokowania są bardzo niekorzystne, najbliższe doby zaważą o dalszym losie Co może się jeszcze zdarzyć? - niestety w takim wypadku może w każdej chwili dojść do zgonu pacjenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×