Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki krwi a bóle w jamie brzusznej i jąder


Gość Andrzej Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej Z.

Witam. Poniżej zamieszczam moje wyniki krwi. Mam 30 lat. Badania mam wykonywane kontrolnie, ponieważ często mam objawy bólowe w jamie brzusznej. Oraz ból jąder. Miałem robioną kolonoskopię - jelito bez zmian. USG jamy brzusznej w październku ub. roku - narządy bez zmian. W grudniu byłem u urologa - jądra i układ moczowo-płciowy - bez zmian. Teraz mnie boli staw biodrowy i noga. Przy niektórych wartościach zamieściłem numeracje, do których poniżej zamieszczam moje pytania.: ASO - *200 U/ml (norma 200) Odczyn Waaler-Rose - ujemny Alfa amylaza w surowicy - 30 U/l (norma 15-100) Lipaza w surowicy - 43 U/l (norma 8-78) Bilirubina całkowita - 6,8 umol/l (norma 3,42-17,1) AlAT - 21 U/l (norma 0-49) AspAT - 14 U/l (norma 0-49) Fosfotaza alkaliczna - 80 U/l (norma 98-279) PSA w surowicy - 0,68 ng/ml (norma 0-4) OB - 2 mm/h (norma do 15) Leukocyty - 6,6 tys/ul (norma 4,3-10) Erytrocyty - 5,54 mln/ul (norma 4,5-5,9) 1. Hemoglobina - 15,1 g/dl (norma 14-18) Hematokryt - 46,3 % (norma 41-53) 2. MCV - 84 fl (norma 80-99) 3. MCH - 27,2 pg (norma 27-35) 4. MCHC - 32,6 g/dl (norma 32-37) Płytki krwi - 213 tys/ul (norma 150-350) 5. CRP - 1,6 mg/L (norma do 5) Mocz: Przejrzysty Kolor - żółty Glukoza - nb Bilirubina - nb Ketony - nieobecne PH - 6 Ciężar właściwy - 1,025 Białko - nb 6. Urobilinogen - w normie Leukocyty - 2-3 wpw Nabłonki płaskie - nieliczne 7. Pasma śluzu - liczne 8. Kryształy szczawianów wapnia - nieliczne w prep. Amylaza w moczu - 166 U/l (norma 0 - 1000) Krew dalej: 9. Glukoza - 5,08 mmol/l (norma 3,9-5,84) Zelazo - 25,62 umol/l (norma 10,6-28,3) Na - 138 mmol/l (norma 135-145) K - 4,35 mmol/l (norma 3,5-5,0) Gamma GT - 19 U/L (norma 10-45) Poniżej pytania: Ad.1. Co może powodować, że hemoglobina jest prawie przy minimum? Jak spadnie poniżej minimum co może oznaczać? Ad. 2,3,4 - Czy to jest objaw jakiejś choroby, że te wskaźniki są na minimum? Ad.5 - Czy takie CRP oznacza, że jest ono ujemne? Ad.6 - Co to jest ten urobilinogen? Ad.7 - skąd mogą pochodzić te pasma? Ad.8 - może to być objaw choroby nerek? Kiedy pojawiają się szczawiany wapnia w moczu? Ad.9 - Czy to jest już podwyższona glukoza? Kiedy jest podwyższona? I mam jeszcze jedno pytanie - czy jeśli mnie boli staw biodrowy i kość udowa oraz czasem mnie pobolewa tak jakby jądro to czy może to być nowotwór kości i/lub kręgosłupa? Pytam o to, ponieważ już sam nie wiem co mi może dolegać. A czy nerwica może się objawiać takimi bólami? Bardzo dziękuję za doczytanie mojego postu do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Co może powodować, że hemoglobina jest prawie przy minimum? Jak spadnie poniżej minimum co może oznaczać? - w ogóle taką sytuacją nie należy się przyjmować, dość duże wahania występują w tym parametrze morfologii nawet po odwodnieniu lub nawodnieniu organizmu, parametr w każdym bądź razie jest w normie, przy niskiej hemoglobinie mamy do czynienia z niedokrwistością Ad. 2,3,4 - Czy to jest objaw jakiejś choroby, że te wskaźniki są na minimum? - nie Ad.5 - Czy takie CRP oznacza, że jest ono ujemne? tak Ad.6 - Co to jest ten urobilinogen? - to produkt rozpadu bilirubiny dostający się do moczu, w przypadku żółtaczki byłby zawyżony Ad.7 - skąd mogą pochodzić te pasma? - to normalna sytuacja, pasma śluzu są produktem nabłonków śluzówki układu moczowego, bez znaczenia klinicznego, mogą występować w większej ilości w czasie zagęszczenia moczu Ad.8 - może to być objaw choroby nerek? Kiedy pojawiają się szczawiany wapnia w moczu? - nie, jeśli są liczne zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia kamicy szczawianowej, u Pana jest w porządku Ad.9 - Czy to jest już podwyższona glukoza? Kiedy jest podwyższona? - podwyższona jest przy przekroczeniu normy, u Pan jest w granicach normy czyli wszystko jest w porządku Bóle brzucha być może są spowodowane zespołem jelita drażliwego. Proszę w tej sprawie udać się jeszcze do gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej Z.

Dziekuję Panu za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie. Ostatnio często boli mnie staw biodrowy i noga. ALe zauważyłem, że jak zażyję persen (jestem osobą nerwową i potrafiącą sobie wmówić wiele chorób) to ból się zmniejsza a nawet znika. Czy to normalne, że po tabletkach uspokajających ból znika? Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×