Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczepienie przed zabiegiem przepukliny pachwinowej


Gość a

Rekomendowane odpowiedzi

Równo za dwa tygodnie mam mieć zabieg. Podczas *badań* u chirurga dostałem skierowania na: prześwietlenie klatki piersiowej, badanie krwi, badanie grupy krwi, oraz na EKG. Nic mi nie powiedziano co, gdzie i jak... Wszystkie badania zrobiłem dopiero dziś (EKG zrobię jutro, oraz odbiorę wyniki badań krwi) - tak mi powiedział chirurg, aby dwa tyg przed to porobić. Z tym że dopiero dziś (przypadkowo, nie od lekarza) się dowiedziałem, że należy zaszczepić się przeciwko żółtaczce i to tak z miesiąc przed. Nie zaszczepiłem się... i co teraz? Dodatkowo dowiedziałem się, że nawet jak się zaszczepię teraz to, to szczepienie mi nic nie da, bo za późno będę szczepiony. Nawet nie wiem gdzie mogę się zaszczepić i czy przypadkiem nie będę musiał za to sam płacić. Druga sprawa jest taka, że mam jakieś tam (niby łagodne) nadciśnienie i nie wiem, czy mam dodatkowo iść do jakiegoś lekarza na dodatkowe przebadanie ? (do anestezjologa?) Jestem zły że ci państwowi lekarze mają pacjentów w tak głębokim poważaniu, o niczym nie informują, wszystko robią z wielką łaską, aż się boję iść do tego szpitala na ten zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszczepiłem się... i co teraz? - nie ma Pan obowiązku szczepienia się, szpital powinien zapewnić Panu pełne bezpieczeństwo przed zakażeniem się żółtaczką wszczepienną Nawet nie wiem gdzie mogę się zaszczepić i czy przypadkiem nie będę musiał za to sam płacić. - można zaszczepić się u lekarza rodzinnego, szczepionkę na receptę trzeba wykupić we własnym zakresie Druga sprawa jest taka, że mam jakieś tam (niby łagodne) nadciśnienie i nie wiem, czy mam dodatkowo iść do jakiegoś lekarza na dodatkowe przebadanie ? (do anestezjologa?) - jeśli nadciśnienie jest niewielkie, kontrolowane, prawidłowo leczone nie jest przeciwwskazaniem do znieczulenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×