Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka tętniczo-żylna w stopie


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kiedy miałam ok. 9 lat nadepnęłam na szkło które wbiło mi się głęboko w stopę lewą. Lekarz ranę (głęboka na ok 3cm) po prostu zaszył i wsadził do gipsu. Po jakimś czasie okazało się, że miałam przeciętą tętnicę w stopie i powstała u mnie przetoka. Teraz mam 24 lata i noga lewa wygląda okropnie. Mam na stopie bardzo nabrzmiałe żyły, tworzą mi się ogromna ilość *pajączków* i stopa jest cały czas ciepła w porównaniu z tą zdrową. Miałam operację, gdzie próbowano mi znaleźć tę przetokę ale chirurdzy nie dali rady, ponieważ nie znaleźli jej pomiędzy ścięgnami, kośćmi itp w stopie. Co mam robić? Chciałabym wyglądać ładnie w spódnicy czy spodenkach ale wygląd mojej stopy mnie dobija psychicznie. Poza tym boję się, co się może dziać z moją stopą jeśli zajdę w ciążę??? Jak mam pozbyć się tej przetoki?? Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi ale miałam badanie polegające na wpuszczaniu mi w okolicy pachwiny jakiegoś środka w celu zbadania jak biegnie krew...chyba o to chodzi Panu. Na badaniu Dopplerowskim również stwierdzono obecność przetoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem. Wyniki tych badań są na prokocimiu w Krakowie. Z tego co mówiono to przetoka jest w miejscu bardzo trudno dostępnym, w tym skupisku mięśni itp, w tym *pęczku*. Moja stopa została przegrzebana na wylot. Pobrano kawałek żyły lub tętnicy do badania. Stopa jak mówiłam jest cały czas gorąca, cała łydka ma nawet ciemniejszy odcień w porównaniu ze stopą prawą. Naprawdę zależy mi na naprawie tego, ponieważ tak jak mówiłam, nie tylko szpeci ona mój wygląd ale również boję się o skutki jakie może wywołać w momencie kiedy będę w ciąży. Czy jest jakiś sposób???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innego niż ten który był wykonany, jednak proponowałbym za jakiś czas ponowić starania, być może uda się zlokalizować przetokę. Rzeczywiście morze być ukryta za ścięgnami, które po wypadku są rozrosłe i uniemożliwiają bezpieczny dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×