Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bartosz z Kalisza

Czy to żylaki powrózka nasiennego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz z Kalisza
Mam problem, bowiem 18 miesiecy temu miałem operacje na zylaki powrozka nasiennego jadra lewego.... Zaraz po operacji (jakis tydzien po) zauwazyłem ze chyba rozwijaja mi sie zylaki po stronie prawej... na kontroli u lekarza zrobił mi on badanie usg i powiedział ze wszystko jest dobrze... jednak po tych 18 miesiacach zauwazyłem, ze te zylaki sie powiekszyły jednak nieznacznie, aczkolwiek da sie je namacalnie wyczuc... Są bardzo mało widoczne.... Czy to faktycznie moga byc zylaki powrozka nasiennego??? Jak długo moge jescze zwlekac z operacja??? Jestem sportowcem, wiec mam problem bo po operacji dostaje sie rok zwolnienia z w-fu, czy konieczne jest az tak długie zwolnieie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przede wszystkim dla pewności lepiej zrobić badanie usg jąder. Oczywiście bez badania nie mogę powiedzieć czy to mogą być ż.p.n. A termin operacji zależy od dolegliwości po stronie żylaków i nasilania stopnia zaawansowania zmian. Wskazaniem do operacji będą zmiany jakości nasienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.