Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ania

Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z umiarkowanym naciekiem zapalnym w blaszce właściwej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania
Panie doktorze, odebrałam wczoraj wyniki badania histopatologicznego wycinków które miałam pobrane podczas kolonoskopii. Chciałam się dowiedzieć na jaką chorobe moga wskazywać. 01-esica:Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z umiarkowanym naciekiem zapalnym w blaszce właściwej o charakterze przewlekłym(limfocyty, plazmocyty). Ogniskowe przepojenie krwotoczne błony śluzowej. 02-odbytnica:Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z umiarkowanym naciekiem zapalnym w blaszce właściwej o charakterze przewlekłym(limfocyty, plazmocyty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
A jakie objawy u Pani występują? To też ma duże znaczenie. Najbardziej prawdopodobne wydają mi się nieswoiste zapalenia jelit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ania
Moje objawy to bardzo częstste biegunki( głównie rano) i zaparcia (wieczorem) ze śluzem... kilka razy zauważyłam troche krwi. Schudłam prawie 10kg. Ogólne osłabienie, zmęczenie, bóle brzucha, wzdęcia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ania
Byłam leczona ok. roku na IBS ale leki nic mi nie pomagały. Zmieniłam lekarza który zalecił kolonoskopie. Zrobiłam badania, pobrał mi wycinki do badania i wyszed taki wynik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To prawdopodobnie NZJ. Musi Pani udać się z tym wynikiem do lekarza, który może jeszcze zleci jakies badania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.