Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hormon FSH u dziecka


Gość Sylwia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam syna 1,5 rocznego i jego wynik FSH wynosi 0.473mIU/ml a norma jest od 1.5 do 12.4.a gdy był malutki miał miesiąc wydzielalo sie synowi z sutków po nacisnieciu jakby mleko póżniej przypominało to krew bo byla kropeczka na bluzeczce codziennie, i maił powiekszone gruczoły w piersiach od początku, podkreslam ze wtedy go karmiłam piersią.Pediatra powiedział ze to moje hormony na niego tak działają i dopuki będe go karmic piersia to tak będzie i w dodatku miał podwyższona prolaktyne.Nie karmie go już 10 miesięcy a gdy przestalam go karmic to po 2 miesiącach od zaorzestania karmienia piersia zrobiłam ponownie prolaktyne i byla w idealnej normie i ta wydzielina tez rzadko i sporadycznie sie tylko pojawiała.Nie karmie go juz 10 miesięcy i nadal PRL ma w normie,nie ma juz zadnej wydzieliny z sutków i te gryczułki w sutkach tez zanikaja bo sa duzo mniejsze niz byly i czy to rzeczywiscie mogło tak byc ze to moje hormony na synka tak wplywały i ze go juz nie karmie to wszystko sie normuje ? Ale martwi mnie bardzo wynik FSH ze jest tak niski czy to wymaga leczenia ? czy to może dlatego ze jeszcze troszke ma te gryczułki w piersiach choc mniejsze i dopuki mu nie znikną to ten wynik taki bedzie czy to cos ma wspólnego z tym a może mali chłopcy tak mniewają bo jeszcze jądra nie produkują nasienia sama juz nie wiem bardzo prosze o szybką odp bo bardzo sie boje ze to trzeba bedzie leczyc a wizyte u endokryn.mam dopiero za 3miesiace,ale żadnych objawów synek nie ma jeszcze zapomniałam dodac ze syn jak sie urodził maił włukniaczki w jąderkach ale po 2 miesiącach sie wchłonęły i czy może to mogło tez byc od tego ze tak miał ? z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 roczny syn miał badane FSH, dlaczego? czy rzeczywiście normy, które Pani podała są dla tak małych dzieci? czy czasem nie chodzi tu o normy LH? co do PRL i innych, to podczas ciąży i karmienia dzieci posiadają hormony matki, dziwnym byłoby gdyby maluch po urodzeniu posiadał inne stężenia niż matka. To, że dzieci produkują mleko nie jest niczym niezwykłym, zwiększające się poziomy hormonów u Pani spowodowały rozwój gr. piersiowych (i u Pani i u małego) nie rozumiem dlaczego oznaczany był FSH, dziecko powinno być nastoletnie, wtedy oznaczanie ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×