Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniaki w piersiach


Gość sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sylwester

Witam moja dziewczyna boryka sie z wlokniakami w piersiach byla operowana w lutym 2010 roku miala usuniety wlokniak w prawej piersi ale niestety ma nawroty teraz wlokniak jest jescze wiekrzy niz przed operacjia ma tez wlokniaka w lewej piersi ale tamten nie jest duzy i nie rosnie tak szybko co mozemy dalej robic z tym problemem? dziewczyna jest zalamana ma dopiero 22 lata i nie chce stracic piersi w tak mlodym wieku. dzieki za odp. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do ginekologa endokrynologa. Taki stan może być związany z zaburzeniami hormonalnymi. Ginekolog endokrynolog zaleci odpowiednią diagnostykę i postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z włókniakami. obecnie mam 3 w prawej piersi i 2 w lewej, nie wiem co mam robić ( boje sie operacji i ewentualnych komplikacji...) Moja ciocia zmarła na raka, a mama choruje od 2000roku, i wiem jak wyglada kobieta bez piesi( w jej wypadku bez obu). mam dopiero 21 lat i nie wiem czy je usuwać czy zostawić w spokoju i kontrolowac co jakis czas?? czy są możliwe jakies komplikacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, aby Pani kompleksowym leczeniem zajęła się poradnia schorzeń sutka. Dobrze by było z uwagi na zagrożenie występowania rodzinnego raka sutka skonsultować się także z poradnia onkologiczną i genetyczną. Decyzję co do dalszego postępowania powinien podjąć onkolog. Według mnie najwłaściwszym sposobem postępowania byłoby usunięcie największych włókniaków (powyżej 1 cm i dobrze wyczuwalnych) i poddanie ich badaniu histopatologicznego. Reszta włókniaków powinna być obserwowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×