Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gumkowanie hemoroidów metoda Barrona


Gość Lucjan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZADOWOLONA

dzisiaj mija tydzień od momentu brania leków w tym zrobiłam sobie jeden dzień przerwy... Hemoroid się zmniejszył o ponad połowę, nie boli. Cieszę się, że w ten sposób mogłam poradzić sobie z tym problemem, bo boję się zabiegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu miałam zabieg gumkowania 3 sztuki i na dodatek szycie na zewnątrz.Z zabiegu powiedzmy że najbardziej boli znieczulenie,ale za to jaka jazda po...Pomaga tylko tramal,chociaż chciałam być dzielna.W swojej naiwności myślę że ogarnę bez prochów ,w końcu urodziłam 3 dzieci...Ciągłe uczucia parcia ,rwania, pieczenia i co tylko chcecie,powoli staram się brać najmniejszą możliwą dawkę leku p.bólowego,ale puls skoczył mi z 55 na 90 i temperatura do 38 st.Tak minął tydzień.Naiwnie myślałam że idzie ku lepszemu,na ósmy dzień myślałam że zemdleję z bólu w toalecie,a po 5-6 godzinach krwawienie .Od 19 do 1 w nocy ok 0,5 litra krwi.Smigaliśmy w nocy do szpitala.Badanie...bolało jak diabli,szczególne jedno miejsce,no to znieczulenie,tym razem dwa ukłucia.boli nadal!lekarz stwierdził że jedna gumka zjechała i tam krwawi.Jak w końcu wylądowałam w łóżeczku tramal już czekał.Budzę się po 2-3 godzinach i myślę...pierwszy raz od tygodnia nic mnie nie boli,jestem w niebie!No to do kibelka,poleciało jeszcze sporo krwi ale o tym lekarz uprzedzał.Myślę sytuacja opanowana no to do domku.Jeszcze tylko morfologia i myk.Możecie wierzyć lub nie ale boli cały czas szczególnie po kibelku pomimo parafiny i diety.Siedzieć się nie da.Gdybym wiedziała że tak żle będzie to w ŻYCIU bym nie poszła na ten zabieg.Dzisiaj 14 dzień od zabiegu.Pytam jak długo można cierpieć lub tramal łykać bo nic innego nie pomaga?!Pozdrawiam wszystkich cierpiących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej nie miałam czasu, aby zawitać ponownie tutaj więc po lekach całkowicie zniknął! Apel do wszystkich spróbujcie farmakologicznie, a ingerencja typu gumkowanie, zabieg powinna być ostatecznością. Chociaż najlepiej coś takiego zrobić i skasować nie wiadomo ile. Mnie to kosztowało ok 150 zł - wizyta i leki, a jedna gumka jak niektórzy pisali jest droższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem gumkowanie o godz 9 28 10 2013 a w nocy nie mogłem spać z bólu w sobotę pojawiła się krew ...mam nadal mniejszy ale ból i uczucie nie wypróżnienia i nie przyzwoity zapach ...nie wiem co robić czy iść do pracy czy lekarza ?POZDRAWIAM CZEKAM NA ODPOWIEDZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju masz kontakt z lekarzem który zakładał Ci te gumeczki?Pogadaj z nim,niech wszystko wyjaśni.No a na ból u mnie niestety tylko tramal pomagał,trzy tygodnie brałam leki p.bólowe,oczywiście w coraz mniejszych dawkach.Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis tj 11.01.14 mialem gumkowanie z tego conwidzialem na ekranie miałem jakas duza przekrwiona plame, lekarz powiedzialnze to hemoroid i założył 2 gumki z opisu nie bardzo rozumiem czy mam 1 hemorojda z 2 gumkami czy 2 osobne. Bol - to uczucie parcia i spory dyskomfort. Lekarz zalecil paracetamol a jakze zabieg mialem w UK wiec paracetamol najlepszy na wszystko:) zobaczymy jak minie noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wf1 dzis juz lepeij nic jie czuje nawet przy wyproznianiu. Zastanaeiam sie czy nadal mam te gumke czy odpadla sama. Krwawienie nadal jest. Co do nocy to bok byl wyrazny co 4 godz 1000mg paracetamolu ale po okolo 12 godzinach od zabiegu czylu po ostatnim zużyciu oaracetamoku bez bólu. Teraz mija 30h i czuje tylko kekkie parcie mam nadzieje ze dzisiejszą noc przespie sookojnie, pozdrawiam . Ps we wcesnuejszym poscie powinienem wpisac 10.01.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam gumkowanie 1hemo 2 dni temu. Po zabiegu tylko uczucie parcia ( lekarz powiedział, że to fałszywy sygnał). Bojąc się wracać do domu autobusem od razu wzięłam przepisany Olfen Uno. Po 10 min. nie czułam żadnego parcia. I był to mój jedyny środek p/bólowy. Nie odczuwam żadnego bólu ani dyskomfortu.I wiele osób tak ma, bo rozmawiałam z nimi pod gabinetem lekarskim.Biorę tylko exacyl i diosminex , tak wspomagająco. I smaruje 2 x dziennie Prosterisanem H. Tak więc każdy inaczej przechodzi rekonwalescencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałam wczoraj gumkowanie jednego, dużego hemoroida. Po zabiegu i całą noc uczucie silnego parcia. Ból do zniesienia, więc środki przeciwbólowe zostawiam na * czarną godzinę*. Pieczenie odczuwam ale do zniesienia. Boję się tylko wizyty w toalecie. Lekarz zalecił mi czopki glicerynowe ale czy wkładając czopek nie zsunę tej gumki? A maści stosujecie na zewnątrz czy do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień po gumkowaniu. Nic mnie nie boli i nie ma żadnego dyskomfortu. Piszę o swoich odczuciach bo przed zabiegiem, kiedy przeczytałam wpisy na forum byłam przerażona. Przerażona do tego stopnia, że idąc do lekarza brałam pod uwagę tylko bezbolesną metodę Hemoron. Niestety, po badaniu lekarz stwierdził, że w moim przypadku hemoroidy są zbyt duże żeby Hemoron był skuteczny i zalecił metodę Barrona. Zgodziłam się i na razie jest w porządku. Niepotrzebnie się nakręcałam. Czeka mnie jeszcze wypróżnianie, którego też bardzo się boję. Ale piję codziennie parafinę więc mam nadzieję, że na strachu się skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawiedziony

witam, jestem autorem 1szego posta na tym forum, minęło sporo czasu od gumkowania, ale jest problem. Hemoroidy wróciły-wczoraj przeżyłem szok w toalecie widząc te same objawy co pare lattemu. Widac metoda gumkowania jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zapewne *nowe* hemoroidy, przynajmniej tak mi sie wydaje, chyba, że w miejscach gdzie sa blziny po starch hemoroidach ktore odpadly pojawily sie nowe.Jesli tak to ja już nic z tego nie rozumiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie przeszłam 3 gumkowania- 1 raz jeden hemoroid 2 raz-trzy i 3 raz - dwa. Powiem jedno, srednio 4-5 dni wyjetych z zyciorysu, ból nie do zniesienia. Poród przy tym to nic. Boli ciągle, rwie nieustannie,tylko silne leki przeciwbólowe pomagają, mnie nawet Ketonal 100 nie pomagał,dopiero Biprofenid 150mg badz Doreta (tramal+paracetamol). Ten zabieg to masakra, ale chyba jedyne rozwiazanie by uniknac skalpela. Współczuje sobie i innym tej dolegliwosc.OKROPIEŃSTWO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!Ja w lutym 2014 r.czyli niedawno miełam jedno gumkowanie.nastepne mam na 2 kwietnia.pPo tym pierewszym troszke bolalo,bralam naproksen,diosmine 10 dni i zadnego krwawienia nie bylo,a ze stolcem normalnie.Nie wiem czy odpadl czy nie nie odczulam tego.Mysle,ze to lepsze jak skalpel,a masci i czopki to szkoda pieniedzy,bo to nic nie pomaga.Podczas zabiegu boli,ale trwa krotko.Porody gorsze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 2 tygodnie temu miałam gumkowanie 1 hemoroida. Pierwsza doba po masakra, żaden lek nie pomagał. Po 4 dniach udałam się do lekarza bo ból i krwawienie nie ustępowało. Pan dr stwierdził, że boli rana po hemoroidzie, zamroził żeby nie krwawiło i miało to wszystko pomóc. Pomogło na 3 dni. Ponownie okropny ból i masa krwi jak przed gumkowaniem. Nie wiem co mam robić. Jestem prawie 2 tygodnie na środkach p. bólowych, krew się leje jak lała i światełka poprawy nie widać. Chyba zrezygnuje z dalszego leczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Jestem 4 dzien po drugim gumkowaniu.w pierwszy dzien juz sie zalatwilam,ale z krwia.teraz biore diosmine 6 sz dziennie i masc po wyproznieniu.Boli i bardzo peze na pecherz,musze biegac do ubikacji,ale biore antybiotyk na pecherz,bo bolal mnie przed gumkowaniem,to nie wiem czy z tego.Napiszcie mi czy macie parcie na pecherz? nastepne gumkowanie trzecie mam pod koniec maja.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumkowanie miałem 2 dnie temu, o 9:30 rano. zabieg bezbolesny, lekkie uczucie parcia, więc prosto z zabiegu poszedłem do pracy. Lekki dyskomfort był bo co jakiś czas coś rwało/szarpało, ale do wytrzymania. W nocy nie mogłem zasnąć, ale nad ranem już ok. W 2 dobie pojawiło się krwawienie, teraz nie czuję nic. Cieszę się że się udało bez leków, zobaczymy jak kolejne zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podziele się również swoimi doświadczeniami z gumkowaniem hemoroidów metodą Barrona... 3 lata temu miałam zagumkowane 2 hemoroidy i w tamtym przypadku tylko pierwszego dnia po zabiegu miałam niesamowity ból niedoopisania i nawet niewiem kiedy odpały hemoroidy. 9 kwietnia tego roku miałam powtórkę z rozrywki i zdecydowałam się usunąć kolejnego hemoroida (bo w sumie lekarz stwierdził 4 sztuki do usunięcia).. Po samym zabiegu brak bólu a także w nocy, koszmar się zaczął w momencie parcia stolca, a po wizycie w toalecie przez następne 3 h miałam wycięte z życia.. jedyne co mogłam robić to stać lub chodzić. Jazda samochodem wykluczona myślałam że zwariuje z bólu :( Dzisiaj tj na 5 dzień po zabiegu zauważyłam w muszli gumkę po porannej toalecie i martwi mnie to czy nie za szybko ona odpadła i czy powinnam też zauważyć tego hemoroida? Pozdrawiam wszystkich cierpiących!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam żylaki 2 stopnia i lekarz polecił gumkowanie : * pierwsza gumka lekki dyskomfort , czułam przez dobę ucisk , wszystko ok *po dwóch tygodnaich druga gumka , zaraz po założeniu problem z siedzeniem ,na drugi dzień ból masakryczny i tak cały czas , rano przy wypróżnieniu prawie zemdlałam z bólu , po 10 dniach już nie wytrzymałam i pojechałm do kontroli okazało sie że zapalenie- antybiotyk , tabletki , i maść po tygodniu znowu do kontroli , opuchlizna zeszła ale ból ciągły , dieta płynna , czopki glicerynowe, podobno gumka odpadła i to ta rana tak się papra *antybiotyk się skończył i w miarę przespałm noc , ale w pracy masakra nie mogłam siedzieć , łazienka ze łzami w oczach *jestem ponad miesiąc po tym gumkowaniu , funkcjonuję w miarę normalnie ale każda wizyta w toalecie zakończona bólem , szczypaniem i ciągle krwawi nie wiem czy ja mam takiego pecha, czy coś chirurgowi nie wyszło , bo inni piszą że znieśli to w miarę , na kolejne gumki raczej się nie umówię , cały czas czekam na koniec moich dolegliwości , może ktoś zna inny sposób na pozbycie sie tych żylaków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dwie doby po założeniu gumki. dolegliwości bólowe umiarkowane. Jednak niepokoi mnie obecnośc krwi przy wypróznieniu, dokladnie w drugiej dobie od zabiegu...czy to oznacza, że hemoroid już odpadł? czy raczej gumka się zsunęła? jedni mówią, że hemoroidy wraz z gumką odpadają po 2-4 dniach, inni że po 7-10....ma ktoś jakieś doświadczenie? czy hemoroid może skutecznie odpaśc już w drugiej dobie i stąd ta krew? zaznaczam, że jest to bardziej śluz zmieszany z krwią i tylko w momecie wypróżnienia. Martwię się, że moze to jednak za wcześnie i zabieg się nie udał...miał ktoś podobnie?? proszę podzielcie się, niepokoję się a do wizyty u lekarza jeszcze kawał czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymistka

witaj, nie martw sie ta krwia. tak moze byc i 3 tyg. Ja mialam 3 gumki i odpadly 3 dnia. 8ierpialam okrutnie z powodu obrzekow zewn. Do pracy poszlam po 2 tyg., a krew u mnie byla ok. 2 tyg. Jak bedziesz miala lekka kupke to szybciej sie zagoi. Ja zmienilam diete bo mialam zaparcia i teraz jest ok. Za to doszly inne dolegliwosci typu wzdecia, szczegolnie od popoludnia, ale cos za cos. *ialam wypadajace hemki i kilka m-cy dzien w dzien musialam je odprowadzac? az wreszcie zdecydowalam sie na ten koszmarny zabieg. przede mna jeszcze ok. 3-4 zabiegow, ale na razie odkladam bo wspomnienie bolu zbyt swieze. Dzwon do swojego lekarza, przeciez zapalcilas wiec laski Ci nie robi. *oj sam mi wyznaczal bezplatne kontrole i moglam dzwonic kiedy chcialam. Krwia sie nie martw. Poczytaj: *okres po gumkowaniu metoda barrona*. Tez na tym forum. Dowiesz sie jak inni mieli. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×