Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Bernadeta

Rozpoznanie anatomopatologiczne - jaki powód śmierci?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bernadeta
Otrzymałam wyniki sekcji zwłok mojego męża. Cały opis jest w języku łacińskim i w żaden sposób nie mogę się dowiedzieć na co zmarł mój mąż. Może pan mi w tym pomoże tłumacząc poniższy tekst. * Varrices esophagei gradu mediocri. Haemorrhagia e tractu digestivo olim factam. Contentum sanginolentum et cogulorum cruentorum in lumine ventriculi (volumen circa 1500ml), intestine tenuis et crasso. Cirrhosis hepatis. Splenomegali. Dilatatio ventriculi sinistri cordis. Renes aucti, glabrii et pallidi. Inversio organorum internorum abdominis et thoracicae. Ginecomastia. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Żylaki przełyku stopnia średniego. Krwawienie z dróg trawiennych ??? (tu nie wiem czy dobrze jest przepisane). Marskość wątroby. Powiększenie śledziony. Rozszerzenie komory lewej serca. Nerki ostre, gładkie, blade. Odwrócenie organów wewnętrznych brzucha i klatki piersiowej. Powiększone gruczoły sutkowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bernadeta
Bardzo dziękuję za odpowiedź nawet pan nie wie jak mi pan pomógł. Jestem bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KASIA
dzien dobry bardzi prosze o odpowiedz moj maż miał robione badanie i ma napisane po łacinie tak colitis haemorrhagica e tr digestivo bardzo prosze o odpowiedz dziekuje z gory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KASIA
jeszcze raz pisze to słowo po lacinie bo pomglam sie pomylić colitis haemorrhagica e tr.digestivo z gory bardzo dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joanna
chcialabym wiedziec ile mojemu ojcu zostalo czasu. jak szybko moze umrzec. jest po 2 zoltaczkach alkoholowych ost przebyta zoltaczka byla tego roku w sierpniu. mial ost stadium do marskosci watroby. teraz pije ciagle. dodatkowo powiem ze juz ma krwawienia z drog trawiennych, nosa, odbytu. jego brzuch jest twardy i duzy. podejrzewam ze ma wodobrzusze. cale 24 h potrafi przespac, nic nie je praktycznie swoj bol tlumi alkoholem. taki stan jak wyzej napisalam trwa ok 3 tyg. nie da sobie pomoc. prosze mi napisac jak dlugo to moze trwac bo sama juz jestem wykonczona psychicznie prosze odp na maila blondie1986@wp.pl blagam o pomoc, moze spotkaliscie taki przypadek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Witam, bardzo prosze o pomoc. dostałam wyniki sekcji synka, ale niestety nic nie rozumiem. Neonatus masculinus praematurus. Maceratio cutis. Autolysis organorum/ Caput succedaneum. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.