Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znieczulenie przy wyjmowaniu drutów


Gość Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pare tygodni temu miałem operacje dużego palca stopy lewej,przy której trzeba było użyć 2 druty.I tutaj moje pytania ,czy podczas wyjmowania drutów będe miał znieczulenie miejscowe (jak czytałem przy takich zabiegach jest) czy narkoze?(przy 1 operacji miałem ogólne) .I jak miejscowe to gdzie się takie znieczulenie robi? A i dodam ,że mam 15lat,bo to też jakoś wpływa na rodzaj znieczulenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

nad znieczuleniem myśli się bezpośrednio przed zabiegiem, prawie zawsze jest ono w gesti anestezjologa, niekiedy też może wykonać je chirurg, dlatego pytania o znieczulenie lepiej kierować do specjalisty anestezjologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

ogólnie nie zaleca się całkowitego obciążania nogi, to kiedy i czy powróci pełna sprawność zależy od rozległości i ciężkości urazu, bliższe dane dot. liczby uszkodzonych kości i ich charakteru są mi potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

paliczka dalszego? w takim razie lepiej nie obciążać palców nogi, podczas chodzenia opierać się najdalej na śródstopiu. Jeśli chrząstka stawowa nie ucierpiała znacznie, to nie powinno być większych problemów z powrotem ruchomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrząstka nie ucierpiała.Na Renntgenie wyglądalo to tak że na początku palca odłamał się kawałek kości,zbyt duży na pozostawienie bez operacji. A i tak chodząc opieram się tylko o kule.tzn.chodze o kulach,więc nie ma możliwości stania na tej nodze. A i jeszcze pytanie bo ja trenuje Kung-fu ,to po jakim czasie będe mógł bez obaw powrócić do tego,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

więc drutowanie było potrzebne, aby uzyskać dobry efekt zachowania czynności, na co zwraca się uwagę w chirurgii dziecięcej, nie doczytałem Pana wieku, osobiście nie mam kontaktu z dziećmi, ponieważ nie jestem chirurgiem dziecięcym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy operował mnie chirurg dziecięcy bo tam gdzie byłem to chyba takich nie ma.A wie Pan po jakim czasie moge wrócić do pełnej sprawności fizycznej,żebym mógł uprawiać kung-fu itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

bez zobaczenia zdjęcia gdzie mógłbym zobaczyć stan innych kości trudno określić czas gojenia się kości, w tym wieku może to być 3-4 tygodnie, choć jak zaznaczam nie znam się na dzieciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×