Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki krwi przy bólu wątroby


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić o inerpretację wyników: Mam 27 lat. Trójglicerydy: 82 (60-150) Bilirubina całkowita 4 (0,3-1,2) ast/got 46 (1-40) alt/gpt 58 (1-41) ggt 41 (9-55) alm amp 76 (0-115) cholesterol hdl 59 (35-80) cholesterol 283 (150-200) cholesterol ldl 207 *135 Czy wyniki mogą wskazywać na problemy z metabolizmem. Nie odżywiałęm się nigdy tłusto i wyjątkowo niezdrowo. Nie mam nadwagi ani otyłości. Gdyby nie lekki ból wątroby nie miałbym podstaw wybrać się do lekarza. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

W wynikach badań zauważalny jest znaczne przekroczenie normy poziomu bilirubiny całkowitej, nieznaczne ASPAT, ALAT, a także cholesterolu całkowitego i frakcji LDL. To może świadczyć o złej funkcji komórek wątrobowych. Radziłbym wykonać ponownie te badania (z rozdziałem poziomu bilirubiny na bezpośrednią i pośrednią), ale po diecie 24 godzinnej, lekkostrawnej, bezmięsnej, bez leków i używek, po 4 godzinach na czczo. Oczywiście dobrze by było jeszcze wykonać oznaczenie HBs i anty-HCV oraz USG jamy brzusznej. Oczywiście o wszystkich badaniach powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zawyżone poziomy enzymów wątrobowych mogą być związane z zapaleniem wirusowym lub tez z zażywanymi lekami na to zapalenie. Najlepiej wykonać kontrolne badania po wycofaniu się stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×