Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żołądek kaskadowy i przepuklina wślizgowa żołądka do przełyku


Gość Klaudia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Klaudia

Witam. Od dłuzszego czasu cierpiałam na bardzo silne nocne bóle w nadbrzuszu w końcu poszłam na gastroskopie Doktor stwierdził u mnie żołądek kaskadowy i przepukline wślizgową żołądka do przełyku. Zalecił bardzo konkretne rozdrabianie pokarmów długie przeżuwanie i to powinno pomóc.Zastanawiam się czy faktycznie tylko tyle powinnam zrobić. Często było że testowałam i jadłam twarożki i inne dietetyczne rzeczy i ból również budził mnie w nocy Bóle mam od pół roku nigdy wcześniej tego nie było więc skąd nagle ta kaskada ? Czy faktycznie długie przeżuwanie to jedyna metoda na uniknięcie bóli ? Nie chciałabym tego zbagatelizować i czekać na następny ból. Póki co biore Tribux i Polprazol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudia

Dodam jeszcze jedno pytanko : czy ktoś orientuje się ile mniej więcej kosztuje laparoskopowa operacja przepukliny rozworu przełykowego ? Cholerka jakoś ciężko mi znaleźć cenniki a już tymbardziej w Szczecinie skąd jestem. Myśle poważnie o tym zabiegu bo po przeczytaniu wielu artykułów wygląda to na rozsądne posunięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Upłynęło troche czasu od mojego ostatniego wpisu i bywało lepiej leki przestałam brać .Jednak od jakiegoś miesiąca jest tragicznie. Cokolwiek nie zjem dostaje silnych bóli w okolicach klatki piersiowej jakby ktoś mi ścisnął żołądek i mocno trzymał jest to ból bez chwili ulgi już żyć mi się nie chce.Bolało w nocy a teraz mam już bóle nawet po przebudzeniu.Chce wrócić do tabletek Mam tribux który był wskazany 2x dziennie i Polprazol . Polprazol lekarz rodzinny zamienił mi na IPP 40 może źle zrobił i lepszy byłby polprazol jednak odpowiedni do mojego bólu?Czy faktycznie te leki mogą pomóc gdy będę brała je codziennie? Nie mam zgagi żadnych nudności żadnej guli w gardle żadnych wzdęć nic kompletnie tylko silny ból w klatce mi dokucza a w ulotkach tych tabletek nie jest napisane że stosuje się je w przepuklinie wślizgowej a to jest moim głównym problemem że żołądek wchodzi mi w przełyk stąd te bóle nie biorąc już pod uwage żołądka kaskadowego. Stosuje diete teraz to żyje na sucharkach i jogurcie czy ja już nigdy nie zjem obiadu z rodziną? Jak niwelować ten cholerny ból czy te wymienione tabletki mają wpływ na tą przepukline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violka z Polic

Witam! Mam taka samą diagnozę jak Ty Klaudio, plus wrzody na dwunastnicy, przepuklinę przeponową ( na szczęście już zoperowaną). Bóle o których piszesz miałam 2 m-ce bez choćby 1 sekundy przerwy, nie mogłam już wytrzymać....Na czas badań gastroskopowych moja dr zaleciła mi LANZUL! !! Ból zniknął!!! Moge juz normalnie funkcjonować. Nie wiem jeszcze jakie nowe leki dostanę, ale na razie po tym leku czuję się bosko!!! A męczyłam sie 10 lat ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×