Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Diagnostyka zespołu jelita drażliwego


Gość agata 23

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agata 23

Dzień dobry proszę o poradę Po wykonaniu sigmoidoskopi została zdiagnozowana colitis chr.Susp. opis badania : kolonoskop wprowadzony do esicy na głębokośc 50 cm, oczyszczenie jelita dobre. W odbytnicy i esicy nieco wzmozony rysunek naczyniowy bez innych zmian (wycinki do badania hist.pat.) wyniki wycinków hist. rozpoznanie mikroskopowe Esica- Discripto morfologica Fragment blony sluzowej o prawidłowej strukturze i małymi naciekami limfocytarno - plazmocytarnymi. zrąb z cechami obrzeku Odbytnica - Mucosa recti normalis P/c p endomysium II F : ujemny P/c p transglutaminazie tkankowej: 4,6 RU/ ml wyniki krwi Morf - HT- 41,1 HB- 13,6 Er- 4,77 L-7,85 Płytki - 302 Mocz SG- 1015 PH - 6 LEU- neg Nit - neg PRO - neg GLU- norm KET 150 UBG - norm BIL - neg ERY - neg Nabłonki - Nabłonki płaskie pojedyńcze. dość liczne bakterie KREATYNINA w surowicy - 0,68 mg% elektrolity Na 144mmol/l K-4,26 mmol/l Próby wątrobowe bilirubina 0,48 mg% ASPAT* 12 U/L ALAT 7 U/L Bialko całkowite w sur. 83 g/l CRP* 0,08 mg/dL TSH 0,929 ul U/ml usg jamy brzusznej wszystko wporzadku oprócz Pęcherzyk żólciowy niepowiekszony, cieńkoscienny zawiera drobny 3mm polip lub miękki złóg. Moje dolegliwości to bóle brzucha, biegunki ,silne wzdecia Dzisiaj byłam u gastrologa i zostałam zdiagnozowana ZESPOŁ JELITA DRAŻLIWEGO lekarz kazał odstawic asamax który dotychczas brałam na duspatalin retard pytałam sie czy oby napewno to nie jest zapalenie jelita które zostało zdiagnozowane wczesniej podczas sigmoidoskopi powiedział ze nie ma podstaw zeby tak twierdzic czy powinnam zmienic lekarza?i czy zostałam dobrze zdiagnozowana ? Z góry bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Myślę, że gastroenterolog ma słuszność. To najbardziej doświadczony lekarz w takich rodzajach schorzeń. Proszę zastosować się do jego zaleceń i udać się na powtórną wizytę tak jak zalecił. Trzeba mieć na uwadze jednak to, że działanie leku typu Duspatalin dopiero można odczuić po około 2 tygodniach stosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×