Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tłuszczak na wędzidełku penisa


Gość kris

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 2 lata temu na wędzidełku pojawił mi się tłuszczak, który bardzo powolnie rósł. W tej chwili ma około 5mm średnicy. Brak dolegliwości bólowych, jednak powoduje pewien dyskomfort. Podczas wzwodu widać, że ogranicza wędzidełko, przez co wydaje się zbyt krótkie. Teraz moje pytanie: Czy wycięcie tłuszczaka w tym miejscu ogranicza się jedynie do użycia skalpela, czy też są inne możliwe metody? Czy po usunięciu tegoż nowotworu pozostanie wyraźny ślad i czy wpłynie to w jakiś sposób na wędzidełko i ogólny stan penisa? Proszę o poradę i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy wycięcie tłuszczaka w tym miejscu ogranicza się jedynie do użycia skalpela, czy też są inne możliwe metody? - w przypadku tłuszczaka najskuteczniejszym sposobem postępowania jest usunięcie klasyczne za pomocą noża chirurgicznego Czy po usunięciu tegoż nowotworu pozostanie wyraźny ślad i czy wpłynie to w jakiś sposób na wędzidełko i ogólny stan penisa? - zawsze po takich zabiegach pozostaje blizna, czy zaburzy funkcję penisa trudno mi na to pytanie odpowiedzieć bez badania bezpośredniego, tłuszczak jest niewielki więc nie powinny raczej wystąpić powikłania, dokładnych informacji na ten temat powinien udzielić urolog, który podejmie się operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×