Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwłókniały krwiak na łydce po wypadku samochodowym


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek wybieram sie na konsultacje chirurg - ortopeda poniewaz po wypdku samochodowym, który miał miejsce w lutym pozostał mi 12 centymetrowy krwiak na łydce.. mój lekarz odradza mi usunięcie z powodu powikłan jakie sie z tym wiążą..prosze mi powiedziec jakie jest pana zdanie na ten temat.. bo juz sama zastanawiam sie co robić..krwiak jest dosyć dokuczliwy boli, swędzi i brak czucia w jego obrębie..czekam na odp.. z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno mi odpowiadać na takie pytanie bez bezpośredniego badania, wyników badan dodatkowych np. USG. Wszystko zależy od wielkości rzeczywistej krwiaka (12 cm to pewnie tylko długość, a jaka jest szerokość i grubość), dokładnej lokalizacji (w obrębie jakiego mięśnia występuje lub przestrzeni międzymięśniowej, w sąsiedztwie jakich nerwów, naczyń). Trzeba rozważyć wiele aspektów, aby ostatecznie podjąć decyzje co do dalszego sposobu postępowania (operacja rzeczywiście może być niebezpieczna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto co napisali po USG: USG podudzia lewego Pogrubienie tkanki podskórnej na powierzchni przyśrodkowej podudzia lewego z nieco wymożoną echostrukturą- obraz wskazuje na zwłókniały krwaik ww okolicy(widoczny na odc. 12 cm). poza tym innych zmian ogniskowych, przestrzeni płynowych w badaniu USG nie znaleziono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Wygląda na to, że jest to bardzo cienka warstwa krwiaka rozciągająca się w odległości 12 cm. Trzeba rozważyć za i przeciw operacyjnemu leczeniu i wraz z chirurgiem konsultującym podjąć wspólną decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×