Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lekka opuchlizna jądra po zabiegu żylaków powrózka nasiennego


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i w październiku miałem zabieg operacyjny spowodowany wystąpieniem żylaków powróżka nasiennego. Operacja była wykonana metodą *klasyczną* przez cięcie w okolicy pachwiny. Od operacji minęło 6 miesięcy i zaobserwowałem u siebie dziwne zjawisko. Otóż lewa strona moszny po której był żylak od czasu do czasu jakby puchnie. Nie jest to ciągła opuchlizna. Najczęściej pojawia się pod koniec dnia lub w jego szczycie gdy jestem najbardziej aktywny. Rano ona nie występuje. Bólu podczas codziennych czynności nie odczuwam, jedynie gdy np. na rowerze zbyt szybko wpadnę np. w dół. Ogółem miesiąc po operacji opuchlizna przestała już występować. Zaczęła się pojawiać znowu od miesiąca. Nie wiem czy może to mieć wpływ ale zostałem wtedy jakby to powiedzieć... mało delikatnie dotknięty w to miejsce że odczułem ból. Proszę o poradę czy może to być coś poważnego. Z całym szacunkiem Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Raczej to nic poważnego. Trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Oczywiście należy w tej sprawie udać się na kontrolę do urologa. Czasami dochodzi do wznowy żylaków powózka nasiennego. Trzeba tą sytuację wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×