Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny kłujący, czasem piekący ból w prawej części brzucha


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około 3 dni, po trudnym wypróżnieniu się(w sensie, wymuszonym) mam bóle brzucha z prawej strony. Ból pojawia się w różnych miejscach, czasem w dole biodrowym, czasem nisko w pachwinie, a czasem wysoko pod ostatnimi żebrami, nie jest to ból ciągły, ale lekkie ukłucia co jakiś czas. Od 3 dni sprawdzałem swoją temperaturę ciała, nie była w ogóle podwyższona. Nie mam nudności, biegunki, ani wymiotów, przy podnoszeniu prawej nogi do góry nie odczuwam żadnego bólu, jedynie podczas przyciśnięcia tego miejsca odczuwam ból, ale nie mocny, który po zwolnieniu ucisku ustępuje. Dlatego mam pytanie, co może być przyczyną tych dolegliwości. Dodam, że czasami podczas napinania mięśni brzucha odczuwam właśnie taki piekący ból w miejscu napięcia mięśnia(na lewo od prawej kości biodrowej). Przez myśl przeszło mi, że to może być naderwanie mięśnia lub jego stan zapalny wywołany wymuszonym wypróżnieniem, o którym pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trudno mi określić co może być przyczyną tychże dolegliwości bez bezpośredniego badania. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Bóle mogą być związane np. z patologią w zakresie kręgosłupa lub być może jelita grubego. Trzeba ewentualnie zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki (np. USG jamy brzusznej, RTG kręgosłupa, czy nawet kolonoskopią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj u lekarza. Pan doktor dokładnie mnie zbadał, na występowanie zapalenia wyrostka, przepukliny i innych chorób. Obsłuchał szmery perystaltyczne oraz płuca. Powiedział, że to raczej nie wygląda na zapalenie wyrostka. Przepisał mi Scopolan rozkurczowo i syrop na uregulowanie stolca i na koniec powiedział, że może to być kolka jelitowa. Ale jeszcze przed zażyciem lekarstw te ukłucia stały się rzadsze oraz słabsze, występują tylko czasami, nieregularnie, w zależności w jakiej jestem pozycji. Rzadko niedaleko pępka, częściej w okolicy biodra i nisko w pachwinie. Dodatkowo od 2 dni odczuwam ból tylnej strony biodra(w stawie biodrowym), szczególnie gdy dużo chodzę. Oraz pojawił się ból górnej części pośladka - na poziomie zakończenia kości ogonowej, tylko bardziej w prawo, gdy dotykam się w to miejsce odczuwam ból jakby po uderzeniu, które nie miało miejsca oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba zatem rozważyć wykonanie RTG kręgosłupa odcinak lędźwiowo-krzyżowego, a być może także RTG stawu biodrowego. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! mam pytanie . po porodzie silami natury mam problem z wyproznianiem cierpie na okropne zaparcia czasem mija kilka dni zanim całkowicie sie wypróznie!!!! czuje ze odchody zaalegaja w jelitach a kazda próba w toalecie jest koszmarem... czy po porodzie tak słaba motoryka jelit jest normalna??? prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety mam taki problem. Zapisałem się na treningi kick boxingu i podczas pierwszego treningu robiłem brzuszki w bok w drugi bok na brzuchu podpieranie się rękoma i odchylanie się do tyłu. Gdy rano wstałem miałem zakwasy ale gdy już ustąpiły powstał inny problem mam bóle mięśni brzucha jak się prostuje jak dotykam i jak napinam powstaje taki ból dziwny piekący jak by moje mięśnie się skurczyły nie mogę się wyprostować bo ból jest nie do zniesienia pojawia się na około pępka pod żebrami, pod pępkiem i obok pępka. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć co mam zrobić, co to może być co mam zrobić aby te bóle ustąpiły. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×