Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mała buła z boku penisa u dziecka


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka

Witam serdecznie,piszę ponieważ jestem w totalnej rozterce,chodzi o mojego 1,5 rocznego synka. Mojemu 1,5 rocznemu synkowi zrobiła się mała buła z boku penisa,nie jest to zaczerwienione,wydaje mi się,że nawet Go nie boli podczas mycia,buła w dotyku jest miękka i tak jakby można nią było ruszać (tzn.przesuwa się ,w górę w dół) synkowi nie schodzi z peniska napletek jest widoczna cewka ale ni schodzi mu całkiem (główka szpilki) chciałam zapytac co to? byłam z synkiem u pediatry,kazano nie ruszać jeśli siusia normalnie i nie odczuwa bólu,byłam u chirurga dziecięcego gdzie definitywnie kazano mi przyjśc na zabieg sciagniecia całkowicie napletka,na forum czytam że takim maluszkom nie powinno sie tego wcale ruszać,co mam robić i co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jest to stulejka skoro napletek nie schodzi z żołędzia penisa. W leczeniu stulejek najlepsze doświadczenie mają chirurdzy dziecięcy dlatego to ich zdaniem w tej dziedzinie należy się liczyć. Do drugiego roku życia raczej nie leczy się stulejek operacyjnie. Trzeba jednak wykonywać odpowiednie ćwiczenia (powinien je pokazać chirurg dziecięcy) dzięki którym powoli napletek powinien schodzić z penisa. Co do zmiany guzkowej na penisa też powinien wypowiedzieć się chirurg. Bez badania trudno określić co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

witam mam podobny problem od dwóch tygodni u mojego 13 miesiecznego synka zobaczyłam guzek na siusiaku przy koncu penisa,wydaje mi się że to go nie boli bo nie płacze,siusia normalnie tak że niemam pojecia co to jest,czekam na wizyte u lekarza ale jest na urlopie,trochę sie martwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×