Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan brzucha, czas gojenia po operacji trzustki


Gość Barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbara

Witam serdecznie, chciałam zapytać jak wygląda proces gojenia się brzucha po całkowitym wycięciu trzustki ? Mój mąż jest po OZT - najcięższa postać z zakażoną martwicą, zatorem żyły wrotnej, w skali punktowej miał: 10 i *E*. 03 kwietnia miał operację i całkowicie wycięto mu trzustkę, od tamtego czasu leczenie odbywa się metoda otwartego brzucha z dodatkowym drenowaniem płynów. Od 10 maja nie ma już konieczności utrzymywania drenów, pozostały tylko wymiany chust w jamie brzusznej, zaczął się już okres ziarninowania rany w brzuchu. Moje pytanie: jak wygląda taki proces gojenia, wiem że przez ziarninowanie, ale czy musi cały brzuch wyziarninować w środku a potem zaszywa się powłoki skórne, czy nie zaszywa się nawet powłok skórnych i goi się tylko przez ziarninowanie? Czy i jak duże prawdopodobieństwo jest przepukliny brzusznej, czy to później znów można operować ?? Jak wygląda blizna po takiej operacji i tak długim leczeniu, to drobiazg, ale muszę wiedzieć na co mam męża przygotować. Bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

jak wygląda taki proces gojenia, wiem że przez ziarninowanie, ale czy musi cały brzuch wyziarninować w środku a potem zaszywa się powłoki skórne, czy nie zaszywa się nawet powłok skórnych i goi się tylko przez ziarninowanie? - proces ziarninowania będzie postępował od dna rany, od wnętrza brzucha, ziarnina powoli zostanie pokryta naskórkiem napełzającym z brzegu rany, trwa to długo, nawet około pół roku Czy i jak duże prawdopodobieństwo jest przepukliny brzusznej, czy to później znów można operować ? - przepuklina brzuszna jest praktycznie pewna, zaopatruje się ją potem operacyjnie po całkowitym zagojeniu się rany i ustabilizowaniu stanu klinicznego pacjenta Jak wygląda blizna po takiej operacji - blizna jest szeroka i rozlana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×