Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Włókniak w piersi, czy należy go niezwłocznie wyciąć?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam, Od pół roku w piersi lewej mam włókniaka - miałam zrobiona biopsję (Fibroadenoma mammae dextrae). Włókniak ma ok 5/7 mm. Lekarz powiedział, że można wyciąć lub zostawić i kontrolować i ze decyzja ode mnie zależy, ja nie jestem pewna, ponieważ wycięty włókniak może odrastać. Jeżeli mam go wyciąć to czy muszę to zrobić szybko, planuję na koniec wakacji - ale czy to nie za późno? i czy muszę w ogóle wycinać go? Jakie jest Pana zdanie? Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Jeżeli mam go wyciąć to czy muszę to zrobić szybko, planuję na koniec wakacji - ale czy to nie za późno? - nie można z tym zabiegiem swobodnie poczekać nawet kilka miesięcy i czy muszę w ogóle wycinać go? Jakie jest Pana zdanie? - tak na prawdę to nie ma ewidentnych wskazań do takiego zabiegu, po pierwsze guz jest bardzo mały (poniżej 1 cm średnicy - mogą być problemy z prawidłową lokalizacją guzka celem jego usunięcia w czasie zabiegu), po drugie biopsja wykazała, że jest łagodny, taka zmiana guzkowa łagodna może być obserwowana czyli co 6-12 miesięcy USG plus samokontrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze mialam usg i biopsje, jest to fibroadenoma, jednak moja ma srednice ok 2cm lub troche wiecej nie wiem co robic, czy usunac ? czy obserwowac i stresowac sie ze urosnie albo bedzie cos zlego sie ztym dzialo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×