Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiana ogniskowa Birads-4


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik usg w sutku lewym, w ogonie Spencea na godz.2, powierzchownie widoczne jest ognisko hipoechogeniczne,zaburzonej echostruktury o wym 9x6mm BIRADS-4 ZALECENIA MAMMOGRAFIA BACC rok temu wszystko było ok. czy to coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BI-RADS 4 - oznacza zmianę podejrzaną, która powinna zostać zweryfikowana w biopsji. Prawdopodobieństwo złośliwości zmiany powinno być tu większe niż w przypadku kategorii 3. Możemy tu wyróżnić trzy podkategorie, a mianowicie: 4A - zmiany wymagające weryfikacji ale z niewielkim prawdopodobieństwem złosliwości, po biopsji wskazane badanie kontrolne za 6 miesięcy, typowo mogą to być palpacyjne zmiany w obrazie ultrasonograficznm odpowiadające gruczolakowłókniakowi, torbiele badalne palpacyjnie lub ropnie. 4B - zmiany z pośrednim potencjałem złośliwości, obserwacja jest możliwa w przypadku zmian o typie gruczolakowłókniaka o nieostrych marginesach lub martwicy tłuszczowej. W przypadku brodawczaka wskazane jest wycięcie. 4C - obraz wysoce podejrzany, ale bez klasycznych oznak złośliwości np. lity obszar o nieregularnych obrysach, nowe skupisko pleomorficznych zwapnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po badaniu USG,Mammografi-mam raka! Wynik guz na lwej piersi owielkosci 25mm-BIRADS-4c. W następnym tygodniu czeka mnie biopsja ,jestem załamana co mam robic? Jak z tym wszystkim sie uporac,strach ,strach-co dalej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina poczekaj na biopsje i sie wyjasni, wiem co to znaczy bo przechodzilam to ,ale nie zawsze jest to najgorsze, badz dobrej mysli ze w biopsji zmiana okaze sie lagodna,pozdrawiam z kad jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz od razu mysleć ,że już nic się nie da zrobic bo masz raka. Ja juz walcze z ta chorobą 6 lat i nigdy nawet wtedy kiedy lekarze mówili mi że mam najbardziej złośliwego raka nie załamywałam się . Najwiekszy sukcest jest wtedy kiedy pozytywnie ustawisz sie do swojej choroby i przestaniesz sie jej bać. Zapewniam Cię ,że wtedy będziesz ty górą bo psychicznie nie bedziesz siebie niszczyc a to jest najgorsze w tej chorobie jeżeli sie poddasz.Życzę Ci dużo wytrwałości i samych pogodnych myśli nawet jeżeli to jest rak można powiedziedzieć mam grypę i juz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×