Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy penisa po wstawianiu implantu jądra


Gość Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 26kwietnia zostałem zoperowany ponieważ stwierdzono u mnie guz prawego jądra. Jądro zostało usuniete, przeprowadzono biopsje ( negatywna) i był to nowotwór złośliwy seminum. W miejsce jądra został wstawiony implant. Od czasu operacji minęły 2 tygodnie. Wyniki CT są w porządku. Nie ma żadnych przerzutów. Niestety pare dni po operacji zaczęło mnie boleć w okolicy penisa, a dokładnie nad nim, ból wystepuje jedynie kiedy stoje lub chodze. W czasie leżenia nie odczuwam żadnego bólu. Byłem na kontroli i lekarz po zrobieniu USG stwierdził, że to może byc zabierajaca sie krew i to powinno sie samo wyleczyc. Dostałem jedynie tabletki przeciwbólowe i krople przeciwbólowe Novaminsulfon. Niestety to nic nie pomaga. Gdy stoje to bolą mnie jądra, a własciwie w okolicy implantu. Nie gorączkuje. Czy istnieje ryzyko, ze organizm odrzuca moj implant?? Jak moze wygladac dalsze leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy istnieje ryzyko, ze organizm odrzuca moj implant? - tak jak powiedział urolog spowodowane jest to jeszcze stanem po operacji, może niewielkim krwawieniem, które samo się wchłonie, to na pewno nie objaw odrzucania implantu Jak moze wygladac dalsze leczenie? - trzeba stosować się do zaleceń lekarskim, te bóle powinny systematycznie ustępować, ewentualnie rozważyć zmianę leków przeciwbólowych, o wszystkim musi zadecydować urolog prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestetymija juz prawie miesiac od opercji i bol nie mija a na dodatek worek mosznowy jest cały w obrzęku i ból promieniuje do prawej nogi. Bylem na kontroli, i lekarz stwierdziłże mam powiekszone wezły chłonne prawe pachwiny. Kazał przemywac to Rivanolem, dostalem antybiotyk i lek przeciwbólowy. Niestety to tez nie za bardzo pomaga. Lekarz nadal jest zdania , iż bedzie trzeba usunąć implant. Czy jest jakis sposób by zmniejszyc chociaz opuchlizne worka mosznowego?? Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie rok temu wszczepiono implant jądra, byłem 7 razy sztuka średnio co 3 tygodnie za każdym razem zostawla mała dziurka która lekko slimaczyla,,, po 6 miesiącach okazało się że chyba się wszystko zagoilo,,,, i huj wszystko strzelił 2 tygodnie temu zrobił mi się duży wrzod na mosznie, gdy go wyłączyłem okazało się że jest jeszcze dziurka niezrosnieta około 5 mm co było nie widoczne gołym okiem, w poniedziałek znowu 8 raz stylem a dzisiaj znowu rana się otworzyła jak kwiat, widać normalne implant gołym okiem, ciężka sprawa, pi świętach muszę usunąć implant po ciężkiej walce muszę się poddać niemam już sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×