Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Źle zrastająca się kość śródręcza


Gość Darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 2 tygodnie temu złamałem (z przemieszczeniem) V kość śródręcza. Kość została nastawiona a ręka wsadzona w gips. Od razu powiedziano, że to złamanie źle się zrasta i samo nastawienie i gips zapewne nic nie da i trzeba będzie operować. Dziś na RTG wyszło, że kość jest w położeniu takim jak tuż po złamaniu. Jednak wg opinii lekarza te 2 tygodnie dyskwalifikują już operacje i on by tak zostawił jak jest. Ponoć będzie tylko słabo wyglądać bo będzie zgrubienie (kość odstaje 3mm na zdjęciu 73% oryginalnej wielkości ale funkcje reki zostaną zachowane.) Czy 2 tyg to faktycznie dyskwalifikacja do poskładania tego jak należy? Czy duże jest ryzyko powikłań? (Czy to spowodowanych złym zrośnięciem czy też skomplikowaną operacją tzn. jakieś nerwy itd?) Dodam, że złamanie jest u podstawy, bliżej całego stawu nadgarstka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Czy 2 tyg to faktycznie dyskwalifikacja do poskładania tego jak należy? - tak, ponieważ wytwarza się już blizna zrostowa na kości co uniemożliwia prawidłowe leczenie operacyjne Czy duże jest ryzyko powikłań? (Czy to spowodowanych złym zrośnięciem czy też skomplikowaną operacją tzn. jakieś nerwy itd?) - operacja mogłaby w większym stopniu doprowadzić do powikłań niż w chwili obecnej leczenie zachowawcze, trzeba zastosować się do zaleceń ortopedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po złamaniu 5 kości śródręcza wsadzili mi drut na drucie ręka się nie zrosła i powróciła krzywizna. operacje wyznaczyli na 25 stycznia a był to 30 listopad tak że czekałam na operację 2 miesiące wsadzili mi dwie blachy i 8 śrubeczek po 4 tygodniach ręka nie zrasta się i nie wiadomo czy w ogóle to nastąpi nie wiadomo czy wyjmą itd tak że to nie dyskwalifikuje twojemu lekarzowi chyba się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po złamaniu IV kości śródręcza i po 7 tygodniach w gipsie i 2 tygodniach w szynie moja ręka-prawa ręka nadaje się do złamania i zaśrubowania nie ważne jest czy to 2 tygodnie czy 2 miesiące dobry lekarz zrobi wszystko żeby jego pacjent wrócił do sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja jestem po złamaniu wieloodłamowym 4-tej kości śródręcza ręki prawej.Miałam ją operacyjnie zespoloną na 3 śruby.Zagipsowali mi dłoń na 5 tyg.Po 5 tyg nie ma zrostu,ruchomość w dłoni kiepska, a gdy chciałam jakieś zabiegi typu laser,żeby przyśpieszyć zrost to lekarka kazała mi ćwiczyć w wodzie.Taka polityka... a człowiek chce do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,dziś wyszedłem ze szpitala. Najpierw mi nastawiali i po 2 tyg pojechałem na kontrol. okazało się że kość się nie zrasta. zalozyli mi 3 dni temu druty. i karzą chodzic 3 tyg w tych drutach *c Pozdrawiam chłopaki! nie przyjemna sprawa */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem złamanie podgłowkowe 5 kosci srodrecza a po nie całych 3 tyg. a miałem nosić nawet do 8 ,ściągnołem gips a teraz nie mogę ścisnąć pięści z całej siły.Chodzę na lasery ale to i tak przy krzywym zroście raczej bez sensu.Pewnie będzie operacja i czekanie długo czasu na nią.Jednym słowem przewalone,jedna wielka porażka z mojej strony ku przestrodze to nie jest takie byle co trzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złamaną IV kosc srodrecza i po 5 tygodniach w gipsie wogóle sie nie zroslo a lekarz powiedzial ze nie bedzie znów zakladal gipsu ze mam nosic przez nastepne 5 tygodni w bandazu elastycznym boję sie jednak ze skoro w gipsie sie nie Zroslo to co dopiero w jakims smiesznym bandazu co robic:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×