Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki przeciwzakrzepowe a pigułki antykoncepcyjne i wyjęcie śrub i gwoździa śródszpikowego


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewelina

Witam, 19 marca 2010 spadłam z piętra na betonowe parterowe schody lądując na lewej nodze- złamana została kość piszczelowa w 5 miejscach a strzałkowa w jednym, złamanie było otwarte. Zoperowano mnie po tygodniu wstawiając 34 cm gwóźdź śródszpikowy i 4 śruby blokujące. Gips, już lekki sięga po udo (ze względu na jedno wysokie złamanie kości piszczelowej -panewka). Mam 3 pytania: 1. Od dnia wypadku otrzymuję zastrzyki przeciwzakrzepowe (Fraxiparine 0.3), które skończą mi sie 11 maja a wizytę kontrolną mam dopiero 17 maja- przez 6 dni nie będę ich więc brać a noga jest w gipsie- grożą mi jakieś powikłania czy spokojnie mogę czekać do wizyty? 2. Chciałabym zacząć przyjmować pigułki antykoncepcyjne- po jakim czasie po zakończeniu leczenia Fraxiparine mogę zacząć je przyjmować? 3. Po zakończeniu leczenia chciałabym powrócić do aktywnego trybu życia (dużo biegałam, ciężko dźwigam) jestem także wysoka a chęć posiadania dzieci i skłonności rodzinne do roztycia się w przyszłości oraz bardzo poważne złamanie powodują, że zastanawiam się nad tym, by nie pozwolić na wyjęcie śrub i gwoździa, bo podobno to osłabia bardzo nogę i zwiększa podatność na kolejne jej złamania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

1. Najlepiej przyjmować heparyny drobnocząsteczkowe w trakcie usztywnienia kończyny dolnej, a nawet tydzień po zdjęciu gipsu (takie są zalecenia literaturowe). 2. Można przyjmować tabletki antykoncepcyjne nawet w czasie stosowania heparyn drobnocząsteczkowych. 3. Na pewno śruby czy też gwoździe nie osłabiają aparatu kostnego. Oczywiście implanty usuwa się po całkowitym zagojeniu złamania (po około 0,5-2 latach od złamaniu). O tym zadecyduje ortopeda prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×