Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mikrozwapnienia i owalne zacienienie charakteru łagodnego w piersi


Gość Małgosia.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgosia.

W wykonanej mammografii oba sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej.W obrębie sutka lewego centralnie około 3cm od brodawki sutkowej widoczne są mikrozwapnienia.Centralnie w piersi prawej widoczne jest owalne zacienienie o gładkich zarysach śr.ok.10mm,charakteru łagodnego.Skóra nad sutkami nie zmieniona.W uwidocznionych częściach dołów pachowych widoczne tłuszczowe węzły chłonne. Wnioski: Obraz radiologiczny wymaga najpierw porównania ze zdjęciami poprzednimi,kontroli usg i ew. zdjęcia celowego,powiększonego. Mam 39 lat i od 4 lat zaczęło mi się wczesne klimakterium. Jestem bardzo zaniepokojona tym wynikiem i lekarz rejonowy dał mi skierowanie do lekarza onkologa na konsultację,ale termin jest trochę odległy,więc prosiłabym o ewentualną odpowiedź na mój wynik.Moja mama zmarła na raka szyjki macicy,więc jestem chyba w grupie ryzyka (genetycznego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna

Mikrozwapnienia to podejrzenie o nowotwór, najlepiej będzie wykonać biopsję celowaną, a następnie jeśli zajdzie taka potrzeba zabieg usunięcia tych mikrozwapnień. Głowa do góry, to nic strasznego. Należy pamiętać, że choroba wcześnie wykryta, to sukces w leczeniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Dziękuję za szybką odpowiedź.Czy Pani miała z czymś takim do czynienia?Jak to przebiega i czy taka biopsja jest bolesna?Na czym polega ten zabieg usunięcia mikrozwapnień? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,jestem po zabiegu usunięcia mikrozwapnień.Sam zabieg jest bezbolesny ponieważ pacjentka jest w znieczuleniu ogólnym - pełna narkoza.Po zabiegu też nie wiele odczuwa się ból, jedynie dyskomfort w pierwszym tygodniu jeśli chodzi o władanie tą ręką po której stronie jest wykonany zabieg. Jeśli chodzi o biopsję, to również jest to bezbolesne badanie, ponieważ otrzymuje się zastryzk znieczulający w pierś (nie boli) i przy pomocy mammografu lekarz za pomocą igły(tak ten przyrząd przynajmniej wygląda jak igła) pobiera wycinki z owych mikrozwapnień, które następnie poddane są badaniu histopatologicznemu.Głowa do góry to nic strasznego,będzie dobrze.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wynik badania mammografii , w którym napisane jest : w porównaniu do poprzedniego badania które odbyło się 5 lat temu ( bez zmian ) w piersi prawej za otoczką w zagęszczeniu gruczołowym pojawiły się dwa zacienienia śr. 7 i 9 mm. o częściowo zatartych zarysach Birads 3.Do weryfikacji w badaniu USG. Pierś lewa bez zmian ogniskowych. .Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×