Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzustka widoczna o znacznie obniżonej echogeniczności


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Mam 38lat. Od 4 m-c mam bóle po lewej stronie pod piersia i bóle pleców. Męczą mnie biegunki z niestrawionym jedzeniem.Schudłam juz 5 kg. Do tego doszły bóle kości. Wyniku USG lekarz napisał,ze Trzustka widoczna o znacznie obniżonej echogeniczności!Jednorodna. Inne narządy bez zmian. Badania krwi w normie. Zostałam skierowana do szpitala, ale tam mnie nie przyjeli,bo nie ma podstaw. Moj lekarz rodzinny przepisał mi kreon 10 ooo raz dziennie.Mimo trzymanej diety boli nadal. Czy faktycznie juz nie trzeba robić żadnych badań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taki obraz trzustki może świadczyć, że jest w niewielkim stanie zapalnym. Być może konieczne okaże się badanie parametrów stanu trzustki z krwi (np. określenie aktywności amylazy i lipazy). O tym musi zadecydować lekarz prowadzący. Aby odczuć skuteczność stosowania Kreonu 10000 (są to syntetyczne enzymy trzustkowe wspomagające proces trawienia) należałoby go przyjmować 3 razy dziennie bezpośrednio przed samy posiłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata

Witam. Dwa lata temu małam bóle po lewej stronie ,przewaznie po jedzeniu i w nocy. Były dni ,ze ból był ciagły,a czasem silne skurcze. Rwały mnie kosci i miałam ostre biegunki. Miałam gastroskopie i tylko wykazało,ze mam przewlekły nieżyt żołądka i znik błony sluzowej. Po trzech m-c przeszło. Teraz odnowiło sie ponownie.Boli mnie lewy bok i plecy. Bol jest uciskowy i czasem rozpierajacy.Budzi mnie w nocy i mam mdłosci. Niestrawione resztki pokarmu mam nadal w kale. Mam problem ze sluzówką w nosie, bo mam rany i nie chce sie zagoić. Do tego meczą mnie bóle kości długich i dłoni. Wyniki krwi mam oki (amylaza,lipaza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×