Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po operacji żylaków powrózka nasiennego


Gość R. Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R. Andrzej

Witam, Stwierdzono u mnie żylaki po prawej i lewej stronie, prawa strona poszerzała się podczas próby Vaslalvy do ok. 4,5 mm stwierdzone jako zmiany miernie nasilone, natomiast po lewej stronie 5,5-5,8 mm stwierdzone jako nasilone zmiany o charakterze żylaków. W zaleceniach dooperacji były żylaki po lewej stronie, obecnie jestem po zabiegu laparoskopowym podczas którego lekarz operujący stwierdził, iż przy tego zabiegu zostanie wykonana zarówno lewa jak i prawa strona i tak zostało wykonane. Po zabiegu z lewej strony nie odczuwałem praktycznie nic natomiast z prawej podczas ruszania się szczeg. siadania na łóżku itd był odczówalny ból, ponadto stwierdzono po założeniu cewnika po jednym dniu po zabiegu, iż pęcherz nie wypróżnia się całkowicie część moczu pozostaje w nim, - objaw powyższy według mojej oceny występuje cały czas, ponadto ciśnienie podczas oddawaniu moczu jest słabsze, - przed zabiegiem nie miałem najmniejszych problemów ze wzwodem teraz jest on również, ale jakby jego reakcja następuje z opużnieniem, - ponadto prawe jądro całyczas zwisa i nawet podczas wzwodu czy innych okolicznościach nie podchodzi ono do góry. Mam pytanie czy te dolegliwości ustąpią i czy są one normalnymi dolegliwościami? Ponadto czy opisane problemy mogą wynikać z operowaia równiez prawejstrony żylaków? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Mam pytanie czy te dolegliwości ustąpią i czy są one normalnymi dolegliwościami? - takie dolegliwości powinny powoli ustępować, najczęściej całkowity powrót wszystkich czynności jąder po taki zabiegu występuje po 3-4 miesiącach, dobrze by było skontrolować badaniem ogólnym moczu czy przypadkiem nie ma stanu zapalnego w układzie moczowym powodującym też takie dolegliwości Ponadto czy opisane problemy mogą wynikać z operowaia równiez prawej strony żylaków? - nie ma to znaczenia, choć dolegliwości są większe z uwagi na jednoczasowe wykonanie zabiegu po obu stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek miałem operacje żylaków powróżka nasiennego metodą *laparaskopową* czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie. W okolicach pempka, odczuwam ból, mam tam pare obkładów tzn, bandaż i wacik itp. To normalne ze odczuwam taki dość mocny ból po 2 dniach ? Byłem u wielu urologów lecz żaden u mnie nie stwierdził torbiela jądra chociaż z tego co tutaj naczytałem sie to go posiadam, nie wiem co zrobić, zazywczaj urolog każe mi lezeć a gdy leże to nie widać tego torbiela, najbradziej go widać po prysznicu, jest on bardzo widoczny. proszę o rade..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×