Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia w stopie i zakrzep po operacji stawu biodrowego


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Dwa miesiące temu miałam operację stawu biodrowego z miejscowym zniczulenim w kręgosłup. po operacji kiedy już znieczulenie przestało działać okazało sie że nie mam czucia w stopie. stopa napuchła odczuwałam silne drętwienie i mrowienie.przez 3 tygodnie po oreracji byłam rehabilitowana.jestem w domu juz miesiąc i nadal nie czuję pięty a bóle nadal się utrzymują i są nie do zniesienia. robiłam usg żył i okazało sie że w żyle strzałkowej jest zakrzep. czy te bóle które odczuwam są spowodowane tym niedowładem czy może zakrzepem? jak długo moze to trwać i czy ten niedowład ustapi i czym jest spowodowany?czy przyczyną tego niedowładu może być znieczulenie w kręgosłup a może uszkodzenie jakiegoś nerwa podczas operacji? bardzo proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

czy te bóle które odczuwam są spowodowane tym niedowładem czy może zakrzepem? - takie objawy jak Pani opisuje raczej są spowodowane zakrzepem żylnym jak długo moze to trwać i czy ten niedowład ustapi i czym jest spowodowany? - leczenie takiej zakrzepicy może trwać około 6-8 tygodni, najlepiej zastosować podskórne zastrzyki z heparyn drobnocząsteczkowych, efekty pojawiają się powoli czy przyczyną tego niedowładu może być znieczulenie w kręgosłup a może uszkodzenie jakiegoś nerwa podczas operacji? - raczej nie ma ten stan nic wspólnego ze znieczuleniem, być może doszło do jakiegoś niewielkiego podrażnienia nerwu w czasie operacji, trzeba by jeszcze zastanowić się nad konsultacją neurologiczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×