Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu i niewielkie krwawienie


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, otóż od pewnego czasu swędzi mnie odbyt (na zewnątrz i tam w środku) świąd to chyba nie jest, bo swędzi tylko przy macaniu, w nocy i w dzień nie narasta, zauważyłem też, że jest podrażniony (przez ostatnie dni miałem twardy stolec...). Ponadto w stolcu jest trochę krwi, takiej *skrzepniętej* (świeża, jasno czerwona) i jak się podcieram to czasami zostaje jej trochę na papierze, jak oddaje stolec to też swędzi, tam w środku. I jeszcze wyskoczyły mi takie dziwne krostki w okolicach odbytu... Czym to wszystko może być spowodowane? Bardzo dbam o higienie. Mam 17 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dimedicus

Objawy wskazują na hemoroidy.Można zastosować czopki na hemoroidy(bez Rp.)nasiadówki z kory dębu oraz laki doustne na żylaki(np.Diosminex )Dużo pić wody mineralnej(niegazowanej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Diosminex też bez recepty? Nasiadówki to jakieś okłady? To normalnie da się wyleczyć i minie? Bo najbardziej to obawiam się iść z tym do lekarza.. Taki wstydliwy problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Ten Diosminex też bez recepty? - tak, dostępny jest bez recepty Nasiadówki to jakieś okłady? - robi się napar z kory dębu i w letniej temperaturze naparu moczy się odbyt lub przykłada na odbyt namoczone gaziki tym naparem To normalnie da się wyleczyć i minie? - tak Bo najbardziej to obawiam się iść z tym do lekarza. - ale trzeba w tej sprawie, aby mieć pewność co to jest udać się na pewno bezpośrednio do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×