Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polipy jelita grubego


Gość Zofia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry panie doktorze, mialam kilka godzin temu kolonoskopie, widzialam w sloiku dwa zolte ziarna okragle, jak sruty, martwie sie, bo wynik bedzie po okolo 2tyg a wizyta u chirurga za miesiac, mialam i mam w polowie prawej strony brzucha bole,teraz stale, ale nie tak mocne jak wczesniej w dole brzucha, czy tylko na podstawie mojego opisu wygladu moze pan dr powiedziec jaki to moze byc rodzaj polipu, gdyz jak czytam jest ich duzo dziekuje Zofia tak dlugo trzeba czekac na wynik badania ze strach mnie przejmuje czy to nie rak jelita,nie mialam krwawien,ani ukrytej krwi ale obwod pasa zwiekszyl sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej takie polipy są niegroźne. Na podstawie samego pani opisu trudno napisać jakiego typu są to polipy. Proszę uzbroić się w cierpliwość i czekać na wynik. Proszę się nie niepokoić zapewne będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie doktorze, mam problem co do czestych powracających bólów brzucha(trwające od ponad 3 miesięcy).Na początku stwierdzili u mnie jelito drażliwe, ale niestety leki nie pomagały więc gastrolog zdecydowała o zrobieniu gastroskopii, gdzie wykryto zalegającą treść śluzową w żołądku z żółcią. Dostałam leki na żołądek(między innymi gasec) ale bóle ciągle powracały.Lekarka w końcu zadecyowała,żeby zrobić kolonoskopię.Wynik tego był następujący:aparat wprowadzono prawdopodobnie do kątnicy uwidaczniając ujśćie wyrostka robaczkowego, ale nie uwidaczniając typowej zastawki Bauchina.Na całym przebiegu siatka naczyniowa wyraźna, jedynie w poprzecznicy błoa śluzowa rozpulchniona, z niewidoczną siatką naczyniową- miejscowy stan zapalny?płaski gruczolak? pobrano wycinki do oceny hist.pa.Pobrano wycinki z prawej i lewej części jelita. Badanie trwało 1h 15 minut. Dodatkowo przy usg wykazano dodatkową śledzionę.Wyniki morfologii nie są najlepsze: HGB-12,4 (norma:11,3), HCT%-37,5(norma-34,2), RBC-4,22(norma-3,81), MCV-88,9(norma-89,8), WBC-12,4(norma-4,41)neutr %-78(norma-46), lymf %-16(norma 34) mono %-5 (norma-12) PLT- 327 (norma 239).W badaniu ogólnym moczu: Leukocyty: +1, a wynik 56 (gdzie norma jest do 20). Martwią mnie najbardziej jednak te wyniki kolonoskopii i dodatkowa śledziona. Co doktor sądzi po wynikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×