Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczypanie i pieczenie po zagojeniu przepukliny brzusznej


Gość katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 36 lat,3 lata temu miałam perforacje wrzodu odżwiernika,zapalenie otrzewnej.3 miesiące póżniej zrobiła mi się przepuklina brzuszna,po następnych 3 miesiącach przeszłam operacje,wstawiono mi siatkę i kazano chodzić 3 miesiące w pasie.Nie całe 6 miesięcy od operacji miałam bóle pod klatką piersiową,kilka dni póżniej pojawiło się jajko,poszłam do chirurga,który stwierdził,że jest to przepuklina w bliżnie po laparotomii,inaczej nawrót przepukliny.27.stycznia tego roku przeszłam następną operacje,chirurdzy wstawili mi 2 siatki,ponieważ gdy otworzyli brzuch stwierdzili trzy warstwową przepukline.Po operacji nie kazali chodzić w pasie tak jak przy poprzedniej.następnie po 7 dniach od operacji opatrunki przemiękały płynem,który wydzielał się z blizny,trwało to 2 miesiące Lekarze nie wiedzieli dlaczego tak dużo tego płynu wycieka,ściągnięto mi 3 szwy i po nich zrobiła się duża dziura,która zarosła się dopiero pod koniec marca.Po zagojeniu się dziury,zaczęłam odczuwać bóle ale nie takie jak wcześniej.Jest to strasznie bolesne szczypanie,pieczenie po prostu nie da się tego opisać,ale spróbuje.Jak zaczyna szczypać to póżniej puszcza i przy tym puszczaniu bólu jest takie rozpieranie jak by coś pękało.Szczypanie jest tylko w brzuchu,tam gdzie są siatki,lub gdzie się kończą.Byłam na USG powłoki jamy brzusznej,badanie wykazało,że jest niewielki obrzęk limfatyczny blizny oraz płyn wielkości 5,66 mm.Chirurg powiedział,żebym się tym nie przejmowała,a szczypać nie powinno i też nie powiedział jaka może być przyczyna szczypania,pieczenia.Bardzo proszą mi odpisać czy to może jest torbiel,czy obrzęk limfatyczny jest nie bezpieczny.I czy przyczyną szczypania może być nawrót przepukliny.Bardzo proszę o odpisanie co mam dalej robić,ponieważ jestem załamana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypanie może być objawem pojawienia się zrostów w jamie brzusznej po przebytych operacjach. Niestety to nieunikniony proces, który nie poddaje się żadnemu leczeniu, To zapewne nie jest żadna torbiel. Płynu jest też niewielka ilość, a obrzęk typu limfatycznego jest niegroźny. Na pewno nie jest to nawrót przepukliny. Czasami z biegiem czasu, po odpowiednim zabliźnieniu się rany (trwa to nawet rok) i ułożeniu jelit takie objawy samoistnie ustępują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×