Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gips po skręceniu kostki mimo, że nic nie boli


Gość Adik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam skręciłem kostke miałem w szynie tydzień następnie sciągnąłem szyne na 4 dni smarowałem masciami robiłem obkłady powoli zaczynałem chodzic.Opuchlizna zeszła zacząłem normalnie chodzic a kostka mnie nei boli poczym poszedłem do lekarza ortopedy na kontrole który praktycznie bez obejrzenia kostki wsadził mi w stały gips na 2 tygodnie.I teraz zastanawiam sie czy sciagnac ten gips skoro kostka mnie nei boli ani nie ma obrzęków. Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka profilaktyka po skręceniu stawu skokowego prowadzona na zasadzie usztywnienia ma dobre skutki, gdyż zapobiega następstwom powtórnych skręceń. Radzę stosować się do zaleceń ortopedycznych, a nie leczyć się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy byłam dzieckiem cierpiałam na nawykowe zwichnięcie stawu skokowego były to lata 60. Leczono mnie okładami i usztywniano bandażem elastycznym. Takie leczenie nic nie pomagało.Średnio raz do roku miałam zwichniętą bądż skręconą kostkę. Trwało to ok. 5 lat. Potem zastosowano gips na okres 4 tygodni i po tym czasie skończyły się moje problemy z kostkami. Myślę ,że takie leczenie przynosi skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez miałem skrecona kostke zdjałem szyne po 4 dniach i mimo ze kostka mnie nie bolała to była cala spuchnieta szyne spokojnie mozesz sciagnac a jak Cie bedzie bolało to poprostu załozysz spowrotem jednak nie bedzie juz tak usztywniona jak na poczatku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Klaudunia*33

Też miałam skręconą kostkę ściągneli mi gips po 3-tygodniach i miałam ćwiczenia z neta to jest stronka :Jak nauczyć się chodzic po skręceniu kostki. I tam ci wyskoczy, naćiśnij tom i mary, tam będą te ćwiczenia.Później staraj chodzić na tej nodze.A jak po tygodniu pojedziesz do szpitala i cię będzie coś boleć to powiedz to lekarzowi, moze zrobią ci prześwietlenie a może to tylko siniak. I w gabinecie jak tam będziesz to ten lekarz będzie ci kazał tam chodzić to lepiej się w domu nauczyć chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×