Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śruba stabilizacyjna AO


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! 6 lipca 2009 roku doznałam złamania wieloodłamowego zgnieceniowo- rozszczepiennego bliższej nasady kości piszczelowej podczas niefortunnego skoku z wysokości 1,5 m. Poddano mnie krwawej repozycji podczas której zastosowano śrubę stabilizującą złamanie typu AO. Mam jedno pytanie. Jeden ortopeda stwierdził po obejrzeniu zdjęć przed krwawą repozycją jak i po repozycji, że powinni mi ją wyciągnąć już po pół roku, zaś mój ortopeda uparł się, że mam mieć rok ową śrubę, do tego stopnia, że nie mogłam wynegocjować wcześniejszego usunięcia śruby niż 20 dni przed rocznicą od operacji. Skąd są te rozbieżności w opiniach lekarzy? Przecież kości tak czy siak zrastają się przez około 2-3 miesiące. Kolejne pytanie, to czy takie śruby są jednorazowego użytku, czy jednak trafiają do sterylizatorni i ktoś będzie nosił ją po mnie? I czy ewentualnie uda mi się wyprosić lekarzy aby dali mi na pamiątkę wyciągniętą śrubę z mojego ciała. Też jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, Otóż lekarz mi powiedział, że będę mieć zmiany zwyrodnieniowe po tym złamaniu. Czy jest możliwość jakiejś rekonstrukcji powierzchni stawowej, jej wygładzenie, itp. Czy w takich przypadkach lekarz mówiąc *rekonstrukcja* miał na myśli endoprotezę stawu kolanowego? Będę niezmiernie wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd są te rozbieżności w opiniach lekarzy? - wszystko zależy w jaki sposób goi się kość, dłuższe utrzymanie śruby tylko w sposób bardziej trwały zabezpiecza odłamy i pozwala na lepsze zrośnięcie się odłamów Kolejne pytanie, to czy takie śruby są jednorazowego użytku, czy jednak trafiają do sterylizatorni i ktoś będzie nosił ją po mnie? - takie śruby są z reguły jednorazowego użytku i nie daje się ich na pamiątke pacjentom Kolejne pytanie, to czy takie śruby są jednorazowego użytku, czy jednak trafiają do sterylizatorni i ktoś będzie nosił ją po mnie? - niestety w przyszłości może dojść do zwyrodnienia stawu kolanowego, a wtedy jedynie zastosowanie endoprotezy stawu może okazać się najskuteczniejszym sposobem leczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×