Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacyjne zwężenie odźwiernika


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze, cierpie na refluksowe czy tez żółciowe zapalnie żoładka , mam niedomykajacy sie odzwiernik, od 4 mcy lecze sie lakami o nazwach, gasec , debridat, bioprazol, aktualnie biore controloc i duspatalin retard. chciałbym pominąć rozmowe na temat leków gdyz sa one bardzo mało skuteczne. a chciałbym zapytac o operacyjne zwerzenie odzwiernika. czytałem ze jest to ostatecznosc ,u mnie juz jest to ostatecznosc poniewaz leki niedziałaja ,i prosiłbym o wyjasnienie dlaczego to jest ostatecznosc, dlaczego ten zabieg jest trudny, a moze niejest on trudny tylko żadko sie go wykonuje i niema w tym duzego doswiadczenia . prosiłbym pana o szeroko rozbudowana odpwiedz , bo czytałem odpowiedzi typu,,, prosze brac blokery i leki na motoryke przewodu pokarmowego. a moja pytanie jest inne . chciałbym sie dowiedziec jak najwiecej o tym własnie zabiegu i tylko o nim. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg należy do zabiegów dość dużych. Zabieg tego typu to ostateczność w przypadku braku możliwości terapeutycznych opanowania refluksu żółciowego. Zabieg może jest duży, ale nie należy do trudnych (jest mniejszym zabiegiem od resekcji żołądka). Zabieg polega na zablokowaniu (odcięciu) drogi pokarmowej z żołądka do dwunastnicy i wykonaniu specjalnej pętli jelitowej w formie litery Y, którą łączy się z żołądkiem. W ten sposób żółć spływa bezpośrednio do jelit i nie ma możliwości cofnięcia się do żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł

dziekuje panie doktorze za odpowiedz , ale teraz juz sam niewiem jak to jest. prosze mi jeszcze napisac jesli jest mozliwość , kto i kiedy ? jaki lekarz lub lekarze decyduja o zabiegu? gdzie tzreba sie udac zeby dowiedaiec sie czy moja osoba ewentualnie ,,, nadaje ,,,, sie na ten własnie zabieg, moj gastrolog u którego sie lecze powiedział mi znowu ze zabieg to nie dlamnie ze jestem zamłody itd ale ten własnie lekarz nieradzi sobie z moja chorba i z tad moje pytania . choroba ta jest bardzo uciążliwa i naprawde niszczaca życie. ja jestem po roku cierpienia zdecydowany na taki własnie zabieg, leki mi zupelnie niepomagaja . jeszcze raz dziekuje za odpowiedz ... paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pawla:) mam ten sam problem,mozesz napisac czy dowiedziales sie cos wiecej o tej operacji?bo,gastrolog rzekomo nie slyszal o tego typu operacjach na odzwierniku.jesli mozesz to odpisz.sam rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×