Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie jelita grubego


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Wybrałem sie pograć w piłkę na hali.następnego dnia po obudzeniu sie nie mogłem wstać z łóżka, podnosząc sie na wznak. Kiedy minęły 2 miesiące a ja ciągle nie wracałem do zdrowia zrobiłem badanie usg. Lekarz zasugerował że źródłem bólu jest chora prostata? Niestety pomimo leczenia antybiotykami nie uzyskałem żadnej poprawy, a wręcz mój stan sie pogorszył. Wówczas lekarz skierował mnie na badania kolonoskopii. Wynik: w kanale odbytu powiększone i zaczerwienione guzki krwawnicze. W odbytnicy błona sluzowa z nieznacznie obrzekniętą i zatartą siatką naczyń - pobrano 3 wycinki. Poza tym obejrzany fragment jelita cienkiego i grubego niezmienione. Rozpoznanie histopatologiczne: Fragmenty nieznacznie obrzękniętej błony śluzowej jelita grubego ze skąpym przewlekłym naciekiem w podścielisku. Lekarz rodzinny stwierdził że prawdopodobnie cierpię na zapalenie jelita grubego (chociaż wykonujący badanie gastrolog nic na ten temat nie wspomniał - zwrócił jedynie uwagę na hemoroidy) i przepisał mi assamax 500 2x2 tabl. Leki brałem przez około 2,5 tygodnia, niestety nie odczułem żadnej poprawy, nasiliło się natomiast uczucie naprężenia brzucha oraz dokuczliwe wzdęcia. Od czasu początku choroby obwód mojego brzucha wzrósł o około 10cm. Ciągle mam dokuczliwe bóle głownie pdbrzusza, nasilające się podczas prób podbiegnięcia lub innego wysiłku. Czy można mi jakoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może objawy są związane z zespołem jelita drażliwego skoro w kolonoskopii stwierdzono tylko nieznaczny stan zapalny odbytnicy. Zespół jelita drażliwego polega na nieprawidłowych czynnościowych zaburzeniach pracy jelit i może przejawiać się w taki sposób jak Pan opisuje. Są leki zmniejszające dolegliwości związane z tym zespołem. O leczeniu powinien zadecydować gastroenterolog. Trzeba udać się do niego na kontrolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Joanna B.

Witam.. Stwierdzono u mnie zapalenie jelita grubego.. Narazie dostaje antybiotyki.. Mam pytanie , W jakim czasie po rozpoczęciu leczenia mija ten naprawde dotkliwy ból po lewej stronie brzucha... Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×