Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Coś przeskoczyło w łokciu u dziecka


Gość Kaśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Sześć dni temu moja 8-letnia córka prostując ramię doznała jakiegoś urazu,powiedziała że poczuła jakby jej coś strzeliło.Początkowo myślałam że może jej coś przeskoczyło.W aptece wytłumaczyłam pani co i jak i poleciła maść venożel (jakąs ulgę przynosi),ale ręka nadal była wrażliwa na ból przy poruszaniu i dotykaniu.Boli dokładnie łokieć i nadgarstek.We wtorek poszłyśmy do lekarza,podotykał i stwierdził że *jakaś mała ruchomość tam jest*.Bez żadnych zalecen puścił do domu.Niestety ból nie ustępuje i dziś znów byłyśmy u lekarza.Skierował nas do chirurga,zrobiono RTG-nic nie stwierdził.Założył temblak i powiedział ze w razie braku poprawy mamy pojawić się w poradni chirurgicznej w poniedziałek.Hmm niepokoi mnie tylko zdjęcie,chociaż oglądał to lekarz zastanawia mnie kawałek kości który widać na załączonym zdjęciu http://img341.imageshack.us/img341/7610/okie.jpg Moja córka z reguły radzi sobie z wszelkiego rodzaju bólami ( pod tym wzgl. jest twarda) ale w przypadku tego łokcia i nadgarstka jest tragedia,z ledwością mogę posmarować jej te miejsca pomimo tego ze nie wcieram jej mocno tylko delikatnie ,bez nacisku.Problemem jest umycie się,pisanie lub zwykły odruch jakim jest poruszanie rękami podczas chodzenia. Bardzo proszę o interpretację zdjęcia i jakąś diagnozę na podstawie tego co tu napisałam.Nie mogę patrzeć jak ona się męczy. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie RTG jest prawidłowe. Wyrostek łokciowy u dziecka jest złączony z trzonem kości łokciowej poprzez chrząstkę (nie obrazuje się w RTG), która z biegiem dojrzewania dziecka (około 14-16 roku życia) ulega skostnieniu. Bóle będące następstwem urazu stawu łokciowego czasami bardzo długo się utrzymuje. Trzeba w tej sprawie ponownie udać się na kontrolę do chirurga dziecięcego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×