Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo leki i dieta po resekcji części trzustki?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Doktorze, Jestem mamą 6 letniego chłopca, który ponad pół roku temu przeszedł operację częściowej resekcji trzustki. W wyniku prawdopodobnie urazu powstały na narządzie torbiele wielokomorowe, które w efekcie doprowadziły do pęknięcia trzustki i jej częściowej martwicy. Pozostała głowa trzustki. W chwili obecnej jest na diecie niskotłuszczowej z podawaniem lipancrea do każdego posiłku. Pod względem insuliny ten kawałek który został jest całkowicie wydolny. Moje pytanie do Pana jest następujące: Jak długo dziecko będzie musiało przyjmować leki, być na diecie? Czy istnieje szansa, że zaczniemy funkcjonować normalnie?. Badania, które wykonuje raz na 2-3 miesiące na poziom amylaz, crp, oraz usg wychodzą w porządku. Czy jest to możliwe, żeby ten kawałek który pozostał przejął w całości funkcje brakującej części? żeby w końcu żyć normalnie...... Pozdrawiam Agnieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

O powrocie do normalnej diety decyduje lekarz prowadzący. Niestety trudno jest mi powiedzieć jakie są szanse i kiedy może nastąpić powrót do normalnego funkcjonowania. Bardzo dobrą wiadomością są prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Oczywiście istnieje szansa, że trzustka częściowo przejmie funkcje usuniętej części miąższu, jednak nie będzie to nigdy całkowite zastąpienie tej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×