Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zbyt intensywna praca jelit


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposob można zmniejszyć szybkość pracy jelit? Mam nastepujący problem. Od jakiegoś czasu zaczynam chodzić się wypróżniać nawet 3 x dziennie. Jest to dla mnie stresujące. Mam obolałe jelita. Ciągle je czuje. Rok temu miałem kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym. Dzisiaj zauważyłem, że szykość pasażu pokarmu to ok. 7h przez cały układ pokarmowy. Stwierdziłem to na podstawie pewnych nasion, któe zobaczyłem dzisiaj w kale. Nasiona te jadłem dzisiaj, były one na chlebie. WIem, że są leki na zwolnienie pasażu pokarmu na recepte, ale jakie są to leki? Lub w jaki sposob moge zwolnić i zmniejszyc prace jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście są leki zmniejszające pasaż jelitowy i dostępne bez recepty. Jest to np. loperamid. Można stosować takie leki doraźnie. Przy długotrwałym stosowaniu zalecałbym konsultację w tej sprawie bezpośrednio z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stapler dziękuje. Jesli w ubiglym roku kolonoskopia miala dobry wynik, to mogla powstac jakas zmiana na jelitach, która powoduje, ze moje jelita tak szybko zaczely pracowac? Odczuwam bole głównie po lewej stronie brzucha w miejscach gdzie znajduje się jelito grube. I mam wrażenie jak przesuwa się treść pokarmowa w jelicie. Bo nie raz po takim uczuciu muszę iść do WC. A czy lek o nazwie debridat lub duspatalin tez zwalaniają prace jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×