Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadcięcie palucha stopy piłą spalinową i problem z gojeniem


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 20 marca doznałem wypadku przy pracy koło domu. Przeciąłem sobie palucha stopy lewej wraz z częścią kości. Na pogotowiu założono mi szwy lecz chirurg jedynie oderwał mi *na żywca* kilka kawałków paznokcia oraz zszył ranę. Nie czyścił jej od wewnątrz, jedynie usunął to co mu przeszkadzało w szyciu. Kolejnie byłem u ortopedy prywatnie i jedynie dostałem nowe, silniejsze leki oraz instrukcję jak postępować dalej z raną. Dodam, że ortopeda jeszcze zerknął na zdjęcie RTG, palca nie oglądał. 2 tygodnie od założenia szwów, chirurg ściągnął mi je i na tym się skończyło. Rana trochę mi ropiała i zarninowała lecz już wróciło wszystko do porządku. Siostra ściągająca mi szwy poleciła abym odmoczył w wodzie strupy i je ściągnął, tak też zrobiłem. Obecnie w jednym z miejsc paznokieć rośnie mi pod kątem prostym do palca, a powinien równolegle. Nie wiem za bardzo co trzeba z tym będzie zrobić, bo do chirurga się wybieram w tym tygodniu. Co mnie może czekać? Dodam, że uszkodziłem w 60% macierz paznokcia (to miejsce gdzie wychodzi z pod skóry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno mi w jakikolwiek sposób wyjaśnić co obecnie się dzieje i jakie będą dalsze postępowania. Być może trzeba będzie zerwać paznokieć. Takie decyzje musi podjąć chirurg po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×