Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Złamany

Leki a nasilenie choroby refuksowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Złamany
Dzien dobry Pisze do Pana majac nadzieje uzyskac pomoc otóz choruje na reluks 3 lata i jak dotad leki mi pomagały ale w wakcje czesto pozwoliłem sobie na drinka. Moje objawy refluksu drastycznie sie nasilił(nigdy jak dotad tak nie było mogłem wczesniej pic tyle i nic mi nie było), a tabletki zamiast pomagac zwiekszaja cofanie sie pokarmu do przełyku do tej pory brałem controloc 40 zaczełem nawet zmieniac leki na nexium, gasec, famogast itp podobne myslac ze mi to pomoze niestet nie pomogło moze trudno w to uwierzyc ale nawet po 1 łyzeczce manti mam zwiekszanie cofania pokarmu do przełyku.Dodam ,ze rok temu przeszedłem roczna walke antybiotykami z chlamydia.Lekarze mi wpieraja ,ze nie moge sie czuc gorzej po lekach ,a ja juz nie wiem co mam zrobic skoro czuje ze tak jest. Jak nie biore leku mam mniejsze zrzucannie jak tylko wezme lek- cofanie sie wzmaga nie powiem bo jesli chodzi o bol w mostku to owszem po tabletce mija ale dlaczego nasila mi cofanie pokarmu ?Prosze o rade jestem załamany mam dosc tłumaczenia lekarzom ,ze po lekach mam nasilony objaw cofania refluksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stapler
Należy dodatkowo zażywać leki propulsacyjne, zwiekszające napięcie dolnego zwieracza przełyku oraz przyspieszające opróżnianie żołądka (np. Metoclopramid a najlepiej Gasprid).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×